Literatura

„Tease” – kiedy antypatia staje się dręczeniem?

Emma Putnam nie żyje. To fakt. Winna temu jest Sara Wharton. Tak myślą wszyscy. A jaka jest prawda? Czy złośliwości szkolnych koleżanek mogą popchnąć do samobójstwa? Czy można nie tolerować innej nastolatki tak bardzo, że pragnie się jej śmierci? „Tease” to prowokująca powieść, poruszająca problem dotyczący każdej szkoły – dręczenia psychicznego. Amanda Maciel sięga po prawdziwą historię, by wprowadzić czytelnika w bezkompromisowy świat nastolatków. Premiera już we wrześniu.

Powieść Amandy Maciel porusza jeden z najważniejszy problemów współczesnych szkół – wzajemną nienawiść uczniów, podsycaną przez silniejszą od wszystkiego innego chęć przypodobania się wiodącej prym grupie. Autorka opisuje zdarzenia nie z perspektywy ofiary, ale jej „kata”. Z całkowitą szczerością, bez sięgania po eufemizmy przedstawia świat współczesnych nastolatków, w którym nie istnieją półśrodki i negocjacje. Zderza go z zimną prawniczą machiną oraz obojętnym światem dorosłych, skąd docierają tylko oskarżenia, nie zaś rozwiązania.

 

Amanda Maciel – zawodowo związana jest z wydawnictwem książkowym, gdzie pracuje jako redaktorka. W wolnym czasie głównie pisze, a także biega i podróżuje metrem ze swoim synem, obserwując ludzi w Nowym Jorku. Na stałe mieszka na Brooklynie. „Tease” to jej debiutancka powieść, która spotkała się z doskonałym odbiorem zarówno ze strony krytyków, jak i czytelników.

 

Autor: Amanda Maciel

Tytuł: „Tease”

Wydawnictwo: MUZA

Premiera: 09 września 2015

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca