Literatura

Moje życie bez ciebie

Czasami kiedy wszystko wydaje się oczywiste nagle okazuje się, że wcale takie nie jest a życie, które straciło dla nas sens niespodziewanie ten sens na nowo odnajduje. Moje życie bez ciebie to powieść, której bohaterka po utracie najbliższej jej osoby na nowo układa swoje życie. Agata nie wierzy już że spotka ją szczęście, ale  któregoś dnia w parku spotyka obcą kobietę, która budzi w niej nadzieję. Ta nadzieja daje jej odwagę by odwiedzić rodzinne strony i z pomocą przypadkowo spotkanych ludzi poznać rodzinne sekrety, które pozwalają jej spojrzeć na wiele rzeczy zupełnie z nowej perspektywy.

 

Powieść “Moje życie bez ciebie” to druga już książka Anny Wysockiej-Kalkowskiej. Wcześniejsza - „Kiedy wiosna nie nadchodzi” cieszyła się znacznym rozgłosem i zainteresowaniem. Obecna natomiast, pomimo iż jest historią fikcyjną, stanowi zgrabne i kunsztowne studium psychologiczne przeżywania procesu żałobnego, zwłaszcza w kategoriach emocjonalnych i towarzyskich. Agata, zarówno narratorka jak i pierwszoplanowa bohaterka fabuły, przeżywa szereg odcieni miłości i jej braku. Odrzucona przez rodziców, owdowiała w wieku dwudziestu kilku lat po tragicznej śmierci męża, z którym tworzyła szczęśliwą parę popada w mroki żałobnej depresji.

 

Autorka posiada oszlifowane literackie umiejętności opisywania stanów emocjonalnych i duchowych, których nośnikiem są przeróżne formy miłości. Ta książka to doskonała propozycja literatury dla kobiet. Pozwala nam spojrzeć na miłość i związki z innymi ludźmi (małżeńskie, rodzicielskie, przyjacielskie, partnerskie, rodzinne, towarzyskie) z wielu perspektyw i przez pryzmat rozmaitych okoliczności. Śmiało można ją także polecić jako lekturę dla kobiet, które utraciły swojego męża lub partnera, a tęsknota i żałoba są dla nich długo trwającym stanem psychicznym i duchowym, i podobnie jak bohaterka, czują się sparaliżowane brakiem najbliższej im osoby.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca