Literatura

Premiera książki "Bahar znaczy wiosna” Agnieszki Aysen

Już 10 grudnia o godz. 18.00 w Muzeum Azji i Pacyfiku odbędzie się niezwykły wieczór prezentujący najnowszą książkę Agnieszki Aysen Kaim pt. Bahar znaczy wiosna.

 

To dzieło skierowane jest do dzieci i młodzieży. Bahar przychodzi na świat w Stambule, mieście rozpiętym między dwoma kontynentami – Europą i Azją. Jego życie jest drogą, ale też mostem łączącym Turcję, rządzoną przez sułtana, oraz Polskę z władzą królewską. Autorka umiejętnie układa mozaikę z baśniowych motywów literackich i źródeł historycznych. To utwór o przekraczaniu granic, zarówno geograficznych, jak i społecznych, a przede wszystkim o podążaniu drogą własnych talentów i marzeń.

 

Agnieszka Ayşen Kaim: urodzona w Polsce, z matki Turczynki i ojca Polaka, wychowana w Polsce, sięgająca do swych tureckich korzeni w pracy zawodowej i artystycznej.
Tłumaczka języka tureckiego, wykładowczyni akademicka w stopniu doktora (turkologii). Na co dzień mama i opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej oralnie. Animatorka imprez kulturalnych, poświęconych Turcji i Bliskiemu Wschodowi. Publikuje na temat tureckiej literatury, teatru i filmu. Sztukę opowiadania praktykuje od 14 lat, ale po raz pierwszy swoją bajkę spisała dla czytelników wydawnictwa Poławiacze Pereł, z pomocą swojej 7-letniej córeczki Barbary Bahar.

 

Prezentacja książki

Premierowe spotkanie poświęcone tytułowi Bahar znaczy wiosna odbędzie się w czwartek, 10 grudnia o godz. 18.00 w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Gościem wydarzenia będzie sama autorka utworu. Książka została objęta patronatem Ambasady Turcji w Polsce. Jej publikacją zajęło się Wydawnictwo Poławiacze Pereł.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 grudnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca