Literatura

Thriller w klimacie Miasteczka Twin Peaks

Magiczna atmosfera baskijskich legend i pełna napięcia, oryginalna fabuła nie pozwolą czytelnikowi oderwać się od tej książki.  Niepowtarzalny klimat, w którym świat rzeczywisty miesza się z fantastycznym.

 

W dolinie rzeki Baztán w niewyjaśnionych okolicznościach umiera niemowlę. Tajemnicza czerwona plamka na czole zmarłej dziewczynki wzbudza podejrzenia śledczych. Dochodzenie utrudniają dziwne zachowanie ojca dziecka i silna wiara babci, że za śmiercią wnuczki stoi Inguma, baskijski demon, który wysysa oddechy dzieci i wypija ich dusze podczas snu.

 

Czy dziewczynka zmarła przez przypadek? Czy ojciec mógł zabić z zimną krwią własną córkę? A może  jej śmierć spowodowała krwiożercza mitologiczna istota?

Amaia Salazar musi rozwikłać tę mroczną zagadkę, jednocześnie zmagając się z własną przeszłością. Co pomoże jej w śledztwie: rozum i nauka, czy wręcz przeciwnie, mitologia, tradycje i wierzenia?

 

Dolores Redondo, znana autorka thrillerów po raz kolejny zabiera czytelników w emocjonującą podróż do Kraju Basków, gdzie mroczne legendy wciąż pozostają żywe.
 

O AUTORCE:

Dolores Redondo – ur. W 1969 r. w San Sebastian. Studiowała prawo i gastronomię. Po studiach przez kilka lat prowadziła własną restaurację. Przygodę z pisarstwem rozpoczęła od napisania opowiadań i bajek dla dzieci. W 2009 roku ukazała się jej pierwsza powieść Los privilegios del angel. W swoich książkach nawiązuje do tradycji i wierzeń ludowych Basków.

 

 

Dolores Redondo
Ofiara dla burzy

przekład Maria Mróz
czarna seria
data wydania: styczeń 2016
ilość stron: 544


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca