Literatura

KONKURS! Rzecz o mazurskiej duszy. Do wygrania "Ritterowie" Patrycji Pelicy!

Ritterowie Patrycji Pelicy to utrzymana w konwencji realizmu magicznego saga, która opiewa utracony świat dawnych Prus. Oto kunsztownie napisana opowieść o nieubłaganych trybach historii i wiecznej miłości, która powraca przez pokolenia. 

 

Książka Patrycji Pelicy to nie tylko saga i powieść obyczajowa, ale i romans o silnym wątku społecznym. Ritterowie poruszają istotny wątek problematycznych tożsamości narodowych – kiedy świat się kotłuje, granice państw zmieniają się, i nikt nie wie, po czyjej stronie należy się opowiedzieć. Ta zachwycająca w swej jednoczesnej prostocie i kunsztowności historia pełna lirycznych zdań i inteligentnych spostrzeżeń na zawsze pozostanie w pamięci czytelnika.


W przeplatającej się czasowo narracji poznajemy zarówno współczesne losy Anny, jak i całe życie pastora i potomków jego rodu. Kobiety z czterech pokoleń Ritterów przechodzą przez   kolejne burze dziejowe, a ich imię, niczym proroctwo lub przekleństwo, zdaje się sprowadzać na nie nieuchronne przeznaczenie.

 

Premiera książki już jutro! (16.03) Ale już dziś możecie zdobyć aż dwa egzemplarze książki Ritterowie! Wystarczy, że odpowiecie na jedno proste pytanie.

 

Czy książka „Ritterowie” to debiut Patrycji Pelicy?

 

Swoje odpowiedzi TAK/NIE ślijcie na adres literatura@wywrota.pl

Do 22. 03. 2016 r.

 

Zwycięzcę wyłonimy losowo!

 

Poznajcie niezwykle wciągającą, pełną tajemnic i cudowności opowieść o mazurskiej duszy...

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca