Literatura

Sensacyjna powieść o Powstaniu Warszawskim "Ojciec ‘44" Jerzego Ciszewskiego

Ojciec ‘44 opowiada o Jerzym Ciszewskim (pseudonim „Mötz”) i jego przeżyciach w czasie powstania warszawskiego. Przygody młodego, charyzmatycznego powstańca nie pozwolą czytelnikowi odetchnąć nawet na chwilę.

 

Autor, Jerzy Ciszewski – syn głównego bohatera powieści – zdecydował się opowiedzieć tę historię w sposób sensacyjny (wręcz komiksowy). Chciał wzbudzić we współczesnym czytelniku uczucia, które towarzyszyły jego ojcu. Jak sam mówi, napisał tę książkę przede wszystkim dla swoich dzieci.

 

Główny bohater fascynuje czytelnika i sprawia, że chce się dowiedzieć więcej o  motywacjach powstańców. Dlaczego zdecydowali się na udział w walce? Czy bali się śmierci? Czy zdarzało im się wątpić?

 

Ojciec’44 to nie tylko szybkie tempo akcji, brutalność wojny i niezwykle żywe dialogi. To przede wszystkim współczesna próba zrozumienia własnego ojca i innych uczestników dramatycznej walki w 1944 r.

 

Myślał o śmierci. Nie o tym, czy będzie bolało, ale raczej: jak będzie tuż po? Lekko i przyjemnie? A może po prostu rozpłynie się w ciemnościach i niepamięci? Czy gdzieś istnieje niebo albo piekło? Wszyscy będą biegać w koszulach jak ci wariaci od Jana Bożego?

Jerzy Ciszewski, Ojciec ’44 (fragment)

 

Jerzy Ciszewski: ur. 15 września 1961, syn głównego bohatera książki. Założyciel jednej z pierwszych agencji PR w Polsce, Ciszewski Public Relations. Był dziennikarzem m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Wyborczej”; pracował w rządzie prof. Marka Belki.

 

Wydawnictwo Czarna Owca

Jerzy Ciszewski, Ojciec ‘44

Wydawnictwo Czarna Owca

Premiera: 20 lipca 2016 r.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca