Literatura

„Carnivia. Rozgrzeszenie” – hipnotyzujący finał bestsellerowej serii

Choć coraz większa część życia przenosi się do internetu, prawdziwych zbrodni nadal dokonuje się w rzeczywistości. Okrucieństwo osiąga jednak nowy poziom. W wirtualnym uniwersum Carnivii granica między  światem realnym a wirtualnym ulega zatarciu. „Carnivia. Rogrzeszenie” Jonathana Holta, kontynuacja bestsellerowych „Herezji” i „Bluźnierstwa”, trafi do rąk czytelników już 21 września.

 

Na plażę weneckiej wyspy Lido morze wyrzuca okaleczone zwłoki mężczyzny z tajemniczymi znakami na ciele i w zagadkowej masce na twarzy. Kapitan weneckich karabinierów Kat Tapo podejrzewa, że jest to morderstwo na tle rytualnym.  Współpracując z porucznik amerykańskiej armii Holly Boland dochodzi do wniosku, że wyjaśnienia zagadki należy szukać poza kanałami Wenecji: w Stanach Zjednoczonych, Północnej Afryce oraz Carnivii – stworzonym przez genialnego hakera Daniela Barbo wirtualnym świecie, którego użytkownicy wymieniają się sekretami. Gdy okazuje się, że nad całym włoskim państwem wisi straszliwa katastrofa, Kat rozpoczyna wyścig z czasem, usiłując stawić czoło dawnemu, tajemniczemu spiskowi...

 

Jonathan Holt po raz kolejny zaprasza czytelnika do dwóch równoległych Wenecji: rzeczywistej i wirtualnej. Zbrodniczej i pięknej. Międzynarodowe misterne intrygi, tajemnicze porwania i niewyjaśnione morderstwa sprawiają, że powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. „Carnivia. Rozgrzeszenie” to książka dla czytelników o stalowych nerwach, która łączy cechy najlepszych powieści Stiega Larssona i Dana Browna.

 

Jonathan Holt w przeszłości wykładał literaturę angielską na Oxfordzie. Obecnie jest dyrektorem artystycznym jednej z londyńskich agencji reklamowych.

 

Jonathan Holt, Carnivia. Rozgrzeszenie

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Premiera: 21 września 2016

Wydawnictwo: Akurat


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca