20 lat Wywroty

SKYNET Armia Cieni – trzymający w napięciu technothiller

„SKYNET Armia Cieni” to pierwsza część świetnie zapowiadającej się trylogii SKYNET nawiązującej tematyczne do uniwersum Terminatora.

 

Powieść możemy określić mianem trzymającego w napięciu technothillera lub świetnie rozbudowanym science fiction, które wnosi wyrazisty powiew świeżości w temat Uniwersum Terminatora, wykraczając jednocześnie poza spodziewany dla takiej pozycji kanon

 

Uniwersum Terminatora zdaje się być tematem wyeksploatowanym na tyle, że wiele osób może powątpiewać, iż ktokolwiek zdoła nadać mu nowy, niespotykany dotąd charakter, jak się jednak okazało niesłusznie. Caesar Starling zdołał dokonać pozornie niemożliwego tworząc mroczną, intrygującą, wielowarstwową opowieść z przekazem, pod płaszczykiem męskiej literatury rozrywkowej.

 

„SKYNET Armia Cieni” jako spin off Uniwersum Terminatora nawiązuje do pierwowzorów filmowych, czy literackich w stopniu umożliwiającym Czytelnikom pełne odczucie surowego klimatu znanego z pierwszych produkcji tego uniwersum.

Akcja powieści „SKYNET Armia Cieni” rozgrywa się w schyłkowej fazie wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a maszynami tworzącymi zbiorową, cyfrową świadomość określą mianem SKYNET. Wydarzenia przedstawione w opowieści poznajemy śledząc przygody głównego bohatera Jessego Scotta, który jako zwykły żołnierz Armii Cieni bierze udział w złożonej w operacji wojskowej, realizując powierzone mu zadanie cząstkowe. Wraz z przeprogramowanym Terminatorem, jako pilotem helikoptera udaje się w bezludne okolice jeziora Normana, aby tam zebrać dane wywiadowcze, jak również ocenić możliwości współdziałania człowieka z tego typu maszyną. Stanowi to początek całej lawiny nieprzewidzianych wydarzeń oraz zaskakujących zwrotów akcji. Mocną stroną powieści są bardzo wyraziste postaci występujących w niej bohaterów oraz intrygujące dialogi, zaprawione szczyptą humoru, co łagodzi nieco mało optymistyczny przekaz wynikający z treści książki.

Na pewno wszyscy ci, którzy lubią  post apokaliptyczne, mroczne klimaty nie będą zawiedzeni tą pozycją literacką.

 


ZOBACZ FILM REKLAMOWY E-BOOKA!
 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Darek
Darek 27 maja 2017, 22:23
Fajny filmik reklamowy. Książka dobra, trochę przypomina Metro 2033 (klimatem). Podobają mi się bohaterowie i rozmowy Jessego z Terminatorem - mocne i ciekawe, jak również obserwacje na temat ludzkiej natury wynikające z tych rozmów. Niezła jest też koncepcja rozwoju maszyn i ludzkość - nie powiem zaczepiste. Akcja książki kręci się trochę podobnie, jak w Psach Wojny.
Andrzej
Andrzej 30 maja 2017, 23:50
Fajna reklamówka - klimatyczna, ale i tak bym kupił tę książkę, bo wychowałem się na Terminatorze. To jeden z filmów mojej młodości. Mam wszystkie filmy, chociaż ostatnia część to słabizna, ale na przykład pierwsza, druga i czwarta część są dobre. Mam nawet książkę Terminator Dzień Sądu, gdyż była wydana w polskiej wersji. Cieszę się, że pojawiła się pozycja, którą mogą dołączyć do swojej kolekcji, a sądząc po pierwszych ocenach będzie dobra.
Ani
Ani 2 czerwca 2017, 17:04
Przeczytałem!!! A teraz czytam jeszcze raz!!!
Dedek
Dedek 3 czerwca 2017, 09:31
Zarąbista książka.
Karis
Karis 4 czerwca 2017, 20:53
W skali od 1 do 10 oceniam na 7,5
Hassis
Hassis 5 czerwca 2017, 16:18
Książka wykraczająca poza gatunek. Nie powiem oryginalna i dobra. Spokojnie można czytać.
mazbi
mazbi 6 czerwca 2017, 18:18
super
T1000
T1000 27 lutego 2018, 20:32
Zajebiste! Muszę przeczytać! Terminator ponad wszystko!
Demmi
Demmi 23 marca 2018, 13:14
Przeczytałem tę książkę i polecam ją każdemu fanowi Terminatora. Jednak nie spodziewajcie się w niej wartkiej akcji, bo to jest zupełnie inny tym opowieści, ale na tyle dobry, że warto po nią sięgnąć. Zresztą sami poszukajcie na stronach recenzji i poczytajcie, wyróbcie sobie zdanie i zdecydujcie, czy warto sięgnąć po tę książkę.
rss
przysłano: 25 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło