Literatura

Zapowiedź: Katherine Rundell „Dachołazy”

Niezwykła powieść utytułowanej na świecie pisarki Katherine Rundell „Dachołazy” o sile marzeń i miłości w październiku ukaże się w Polsce.

 

Sophie jest sierotą, jako niemowlę została znaleziona w kanale La Manche po katastrofie statku Queen Mary w futerale na wiolonczelę. Jej opiekunem staje się Charles, ekscentryczny naukowiec o nowatorskich metodach wychowawczych. Nie wszystkim się one podobają - dlatego prześladuje ich opieka społeczna, chcąca oddać Sophie do sierocińca.

Dziewczynka twierdzi, że pamięta swoją mamę, która grała w orkiestrze na statku. Sophie
i Charles wyruszają do Paryża, chcąc ją odnaleźć. Jedyną wskazówką jest plakietka
z futerału wiolonczeli z nazwą zakładu, który stworzył instrument. Czy przeczucie Sophie jej nie myli? Kim są tytułowe dachołazy i czy pomogą jej w poszukiwaniach?

 

Katherine Rundell jest laureatką nagród „Blue Peter Book Award”, „Waterstones Children's Book Prize” oraz była nominowana do „CILIP Carnegie Medal” i do Nagrody Guardiana za powieść dziecięcą.

 

Porównywana do twórczości Roalda Dahla, książka łączy w subtelny sposób świat fantazji i fikcji, z wyrafinowaną prozą poetycką, która zachwyci czytelników w wieku od 7 do 80 lat. Czytelnicy, którym przypadły do gustu książki z serii Lemony Snicket, pozycje Ellen Potter czy Cornelii Funke, koniecznie muszą sięgnąć po literaturę Katherine Rundell. Phillip Pullman, autor „Złotego kompasu” zachwycił się nią i stwierdził, że to „jedyna w swoim rodzaju autorka o niezwykłej wyobraźni”. „The Guardian” orzekł, że książka jest nadzwyczajna.

 

 

Katherine Rundell „Dachołazy”

Premiera: 25.10.2017.

Wydawnictwo: Poradnia K

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca