Zapowiedź: "Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach" Tori Telfer

„Te kobiety bywały sprytne, obdarzone wybuchowym charakterem, przebiegłe, uwodzicielskie, zuchwałe i wyrachowane, cierpiały na urojenia i były gotowe sięgnąć po wszelkie środki, aby  dopiąć swego i zdobyć dla siebie lepsze życie, tak jak je rozumiały.” Tak autorka „Seryjnych zabójczyń” pisze o swoich bohaterkach. Książka Tori Telfer, wyjątkowa podróż do serca  ciemności, ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K 22 listopada 2017 roku.

 

Kiedy myślimy o seryjnych zabójcach, przychodzą nam do głowy głównie mężczyźni, jak choćby Kuba Rozpruwacz. Okazuje się jednak, że około dziesięciu procent morderstw dokonały kobiety, nawet jeśli o wielu zbrodniach zapomniano. A przecież Elżbieta Batory, Nannie Doss czy Mary Ann Cotton żyły naprawdę. I o nich właśnie jest ta książka. To czternaście przykładów najsławniejszych morderczyń w dziejach.  Co nimi kieruje? Jakie mają motywy, jakie stosują metody? Działają same czy ze wspólnikami? Kogo wciągają w sieć swoich intryg? Kto pada ich ofiarą? Odpowiedzi na te pytania i wyjątkowy wgląd w psychikę zabójczyń znajdziemy w tej książce.

Każdy rozdział porusza temat zbrodni i historii innej bohaterki, portretując ją z wielkim realizmem. To pierwsza książka badająca kobiety-seryjne zabójczynie przez pryzmat feminizmu. Nie znajdziemy tu łatwych wyjaśnień („to hormony” albo: „to wspólnik-mężczyzna”) ani kalek („to  femme fatale”, „to wiedźma”) - autorka pochyla się nad każdą bohaterką i złożoną naturą kobiecej agresji. Niektóre to bezwzględne psychopatki, inne są po prostu zagubione. 

 

Książka Tori Telfer to przerażająca, wnikliwa i wyjątkowa pozycja. Tytuł ukaże się 22 listopada 2017 nakładem wydawnictwa Poradnia K w serii „Dreszcze”.

 

Tori Telfer to autorka-freelancerka, absolwentka Northwestern University, która:

a) jest niepocieszona z powodu braku umiejętności jazdy na łyżwach,

b) ma obsesję opowiadania na przyjęciach o seryjnych zabójcach

c) publikuje w sieci materiały na tematy tak skrajne, jak: sobowtóry Johnny’ego Deppa czy kowboje w Ameryce.

„Seryjne zabójczynie” to jej pierwsza książka, która miała światową premierę 10 października.

 

 

Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach, Tori Telfer

Tytuł serii: Dreszcze

Wydawnictwo: Poradnia K

Tłumaczenie: Jarosław Mikos

 premiera: 22.11.2017.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło