Literatura

Kolejne nowości w Wydawnictwie Literackim - już w lutym w księgarniach

W związku z rocznicą 65. urodzin Wydawnictwo Literackie przygotowało dla swoich czytelników mnóstwo niespodzianek. Wśród nich są nowości dla dorosłych i dla dzieci.

 

Już 14. lutego trafi do księgarń nowa powieść coraz bardziej docenianego w Polsce australijskiego pisarza, Richarda Flanagana.

„Nieznana terrorystka” ukazuje świat po 11. września. Policja odnajduje bomby, które miały wybuchnąć w Sydney. Główną podejrzaną staje się… tancerka z klubu erotycznego, która spędziła upojną noc z nieznajomym przystojniakiem. Młoda kobieta postanawia ratować się ucieczką, ale okazuje się to znacznie bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać…

„Nieznana terrorystka” to nie tylko historia konkretnego zamachu, ale również uniwersalna historia na temat przemocy, dobra i zła.

 

Na najmłodszych czytelników czeka z kolei ilustrowana powieść Maza Evansa „Kto wypuścił bogów”, która trafi do księgarń 28 lutego.

Głównym bohaterem jest nastolatek, Elliot Hooper, który mieszka z podupadającą na zdrowiu mamą na farmie w południowej Anglii. Życie chłopaka dodatkowo komplikuje pojawienie się tajemniczej Panny, która ma niemal… dwa tysiące lat! W takiej sytuacji wszystko jest możliwe i nietrudno się domyślić, że życie Maza zmieni się w niespodziewany sposób.

 

Dla jeszcze młodszych moli książkowych WL przygotowało niespodziankę w postaci „Celwonego królika” Lissy Evans. Książkę będzie można kupić od 14. lutego.

Dziesięcioletnia Funia, która pakuje się na wymarzone wakacje, trafia do fantastycznego świata, o którym nawet jej się nie śniło. Jakby tego było mało, towarzyszy je znienawidzony kuzyn, po którym można spodziewać się wszystkiego, co najgorsze.

Ostatecznie okazuje się jednak, że jest nie tyle strasznie, co śmiesznie. Autorka potrafi wspaniale bawić się słowami i poczuciem humoru, co sprawia, że książka może zauroczyć i małych, i dużych (a nawet tych największych).

 

O kolejnych nowościach Wydawnictwa Literackiego – już wkrótce!

BEATA IGIELSKA

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca