Literatura

Kolejne niespodzianki książkowe w Wydawnictwie Literackim

Na koniec stycznia świętujące 65. urodziny Wydawnictwo Literackie przygotowało dla czytelników kilka nowości-niespodzianek.

 

31. stycznia ukażą się Legiony Polskie 1914-1918 Andrzeja Chwalby, wykładowcy na Uniwersytecie Warszawskim, znanego historyka i eseisty, który może pochwalić się wieloma naukowymi publikacjami.

Warto podkreślić, że książka ukazuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak można przeczytać na stronie internetowej wydawcy, całość napisana jest żywym językiem i ukazuje „popularną syntezę dziejów Legionów Polskich i legionistów, którzy po 1918 roku stanowili istotną część elit politycznych II Rzeczypospolitej, współtworząc historię Polski”.

 

Kolejna propozycja na koniec stycznia to gratka dla miłośników wartkiej akcji, thrillerów oraz kryminałów z wyższej półki, czyli powieść Burza Steve’a Sema-Sandberga, znanego w Polsce przede wszystkim z głośnej książki Biedni ludzie z miasta Łodzi.

O czym jest ta opowieść? Johannes przyjmuje pod swój dach dzieci sąsiadów, którzy muszą szybko dotrzeć do szpitala. Ma zajmować się nimi tylko kilka godzin, jednak sprawy układają się zupełnie inaczej, bo ślad po rodzicach ginie.

Gdy stary opiekun odchodzi z tego świata, jeden z jego wychowanków pojawia się na wyspie, której mieszkańcy mają wiele do ukrycia. Przemilczane i skrzętnie skrywane przez wiele lat tajemnice zaczynają wychodzić na jaw, więc robi się bardzo niebezpiecznie. I ciekawie!

Akcja trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, co gwarantuje satysfakcjonującą lekturę.

BEATA IGIELSKA

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca