Literatura

Nowe propozycje Wydawnictwa Zysk i S-ka

Fascynująca opowieść o ludzkim mózgu i długo oczekiwane wznowienie pierwszej samodzielnej książki Elżbiety Cherezińskiej – to marcowe nowości, po które na pewno warto sięgnąć. 

 

Mózg. Opowieść o nas Davida Eaglemana to licząca ponad 250 stron publikacja popularnonaukowa, którą czyta się jednym tchem, niczym najlepszą powieść.

 

Autor, który jest znanym neurochirurgiem, potrafi przekazywać bogatą wiedzę w sposób przystępny i atrakcyjny, dzięki czemu jego twórczość trafia do wielu odbiorców.

Co ciekawe, Eagleman szuka nie tylko odpowiedzi na pytanie o to, do czego człowiekowi potrzebny jest mózg, ale i do czego mózgowi potrzebni są inni ludzie. To nowatorskie i twórcze podejście, z jakim dotychczas rzadko się spotykaliśmy na kartach fachowej literatury.

 

Autor wyjaśnia również, jaką rolę odgrywa mózg – zarówno w codziennych, prozaicznych czynnościach, jak i tak przerażających zjawiskach jak manipulacje, wojny i ludobójstwa.

 

Kolejna propozycja Wydawnictwa Zysk i S-ka to wznowienie głośnej książki Byłam sekretarką Rumkowskiego Elżbiety Cherezińskiej, liczącej niemal 400 stron, wydanej pierwszy raz w 2008 roku i wciąż poszukiwanej przez czytelników.

 

Jest to zrekonstruowana opowieść Etki Daum, która przez 1653 dni była sekretarką Chaima Rumkowskiego, szefa Judenratu w łódzkim getcie. On sam siebie nazywał Królem i zapisał się na kartach historii jako postać niezwykle kontrowersyjna, z jednej strony szukająca różnych możliwości przeżycia dla swoich rodaków, z drugiej – współpracująca z Niemcami, dbająca o własne wygody, wykorzystująca swoją wysoką pozycję bez skrupułów.

 

Obie książki można już kupić w księgarniach, gdyż ukazały się 12 lutego 2018 roku.

BEATA IGIELSKA

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca