Literatura

Zapowiedzi wydawnictwa Noir sur Blanc

W październiku Oficyna Literacka Noir sur Blanc wyda kilka ciekawych nowości, które powinny zadowolić najbardziej wymagających czytelników.

 

Na pewno mile zaskoczeni będą miłośnicy twórczości Charlesa Bukowskiego, gdyż ukaże się liczący 130 stron zbiór jego poezji „O miłości”. Jak czytamy na stronie wydawnictwa: „Bukowski pisze o miłości błyskotliwie i celnie – często dowcipnie, czasami z przekorą lub ulotną słodyczą. „O miłości” odsłania Bukowskiego jako mężczyznę i artystę; nieważne czy pisze o swojej córce, kochance, przyjaciołach czy pracy. Miłość jest dla Bukowskiego pryzmatem, przez który patrzy na świat i który pozwala nie tylko widzieć go w całej wspaniałości i grozie, ale też odnaleźć w nim swoje miejsce”. 

 

Kolejna niespodzianka to powieść „Great Jones Street” Dona DeLillo. Główny bohater to Bucky, rozczarowany dotychczasowym życiem gwiazdor rock&rolla. Pewnego dnia nagle opuszcza zespół i przenosi się na tytułową ulicę, by uciec od sławy, fanów i napięcia. Paradoksalnie ta decyzja przynosi zaskakujące niespodzianki, na jakie Bucky nie jest przygotowany. Powieść tę uznaje się za celną satyrę na świat muzycznego show-biznesu i czyta jednym tchem.

 

Warto też zwrócić uwagę na fikcyjny dziennik młodej artystki „Umrzeć, a potem wskoczyć na konia” pióra Davida Bosca. Autor oparł swoją książkę na niewielu dokumentach na temat malarki, Sonii Araquistain, która we wrześniu 1945 roku popełniła w Londynie samobójstwo. Dlaczego wyskoczyła nago z okna na trzecim piętrze? Jak wyglądało jej życie przepełnione pasją?

 

Na te i inne pytania Bosco próbuje odpowiedzieć w nastrojowy, pełen wrażliwości, poetycki sposób.

 

BEATA IGIELSKA

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca