Literatura

Wydawnictwo Zysk i S-ka wyda biografię rodziny Kossaków

 

29. października ukaże się książka „Kossakowie. Biały mazur” pióra Joanny Jurgały-Jureczki. Jest to historia znanych artystów, który trwale zapisali się w historii malarstwa i literatury. 

 

Bohaterami biograficznej opowieści są potomkowie wybitnego malarza Juliusza Kossaka, bliźniaki Tadeusz i Wojciech. Z ich małżeństw na świat przyszły znane i wciąż cieszące się popularnością pisarki: Zofia Kossak-Szczucka, Magdalena Samozwaniec oraz poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska.

Jak czytamy na stronie wydawnictwa: „Kolejna książka biografki Zofii Kossak i autorki „Kobiet Kossaków” ujawnia nieznane, zaskakujące fakty dotyczące ziemiańskiej i artystycznej rodziny Kossaków. Jest próbą odpowiedzi na pytanie – czego jeszcze o nich nie wiemy? Jakie tajemnice skrywają ich domy? Czy Kossakówka jest nawiedzona? Jakie niezawinione winy ma na swoim sumieniu Jerzy Kossak? Czy Lilka była jedynie subtelną poetką; Magdalena – królową satyry, życie traktującą z przymrużeniem; a Zofia matką-Polką? Do kogo pisali w tym samym czasie listy miłosne syn i ojciec – Wojciech i Jerzy? Która z Kossakówien nosi imię kochanki Wojciecha? Dlaczego Magdalena Samozwaniec nie witała na lotnisku powracającej z emigracji kuzynki – Zofii?”

BEATA IGIELSKA

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca