Literatura

„Durrellowie z Korfu” – listopadowa zapowiedź Noir sur Blanc

 

Oficyna Literacka Noir sur Blanc przygotowuje dla czytelników jesienną niespodziankę w postaci biografii znanej z miłości do przyrody familii Durrellów. 

 

Durrelowie unieśmiertelnieni zostali przede wszystkim w bestsellerowej książce „Moja rodzina i inne zwierzęta” pióra Geralda Durrella, brytyjskiego pisarza, autora wielu publikacji propagujących wiedzę przyrodniczą oraz szacunek dla Matki-Natury, połączony z poczuciem humoru.

 

Teraz miłośnicy jego twórczości i zwolennicy zdrowego, szczęśliwego życia będą mieli okazję poznać prawdziwą historię nietuzinkowej rodzinki, która w latach 30. minionego wieku przeprowadziła się z deszczowej Anglii do słonecznej Grecji, konkretnie na wyspę Korfu.

 

Kto podjął taką decyzję i jakie były jej konsekwencje? Czy Korfu to ostatni przystanek w życiu doświadczonych przeprowadzkami Durrellów?

Na te i inne pytania odpowiada biograf Michael Haag, który nie tylko snuje historię rodziny, ale ujawnia nieznane dotąd fakty. Losy każdego z członków tej niezwykłej familii mogłyby posłużyć za scenariusz filmu lub oddzielną książkę.

 

Oprócz tego poznajemy przyjaciół Durrellów, wśród których nie brak wybitnych postaci ze świata nauki, sztuki, literatury. Całość uzupełniają liczne zdjęcia.

 

Więcej na: https://www.noir.pl/ksiazka/751/Michael-Haag-Durrellowie-z-Korfu

BEATA IGIELSKA

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca