Literatura

Bestsellerowa powieść hiszpańska „Kolor milczenia” już wkrótce w Polsce!

Głośna książka Elii Barcelo w jej rodzinnym kraju uznana została za wydarzenie roku 2017. Za niespełna miesiąc hit trafi do polskich księgarń dzięki Wydawnictwu Literackiemu.

 

Główną bohaterką jest Helena Guerrero, malarka, która od lat stara się zmierzyć z bolesną przeszłością. By ostatecznie stanąć twarzą twarz z rodzinnymi demonami, artystka udaje się do miejsca, w którym spędziła dzieciństwo. Tam prowadzi prywatne śledztwo i szuka odpowiedzi na dręczące ją pytania. Wtedy akcja cofa się o kilkadziesiąt lat, ukazując szokujące fakty z okresu panowania generała Franco.

 

Współczesność przeplata się w powieści z odległymi czasami, które kryją wiele tajemnic. Czy malarce uda się je odkryć? I czy te poszukiwania przyniosą ukojenie, czy raczej jeszcze bardziej pogmatwają i tak niełatwe życie?

By poznać odpowiedzi na te intrygujące pytania, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale warto to zrobić, bo finał okazuje się przysłowiową wisienką na torcie.

 

Jak czytamy na stronie Wydawnictwa Literackiego: Elia Barceló tworzy magiczny i wielowymiarowy świat. Zbrodnia, zdrady i głęboko skrywane tajemnice wplecione w klimatyczny obraz luksusowego marokańskiego życia zapewniają porywającą lekturę. Jej proza, porównywana do pióra Jaume Cabrégo, zachwyciła czytelników w Hiszpanii, gdzie powieść została okrzyknięta najlepszą książką roku 2017. Barceló zdobywa też coraz większą popularność w Europie i Stanach Zjednoczonych”.

 

Polska premiera książki – już 16 stycznia 2019 roku.

BEATA IGIELSKA

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca