Literatura

„Stróż krokodyla” Katrine Engberg - zapowiedź wydawnictwa Zysk i S-ka

 

28 stycznia 2019 roku do księgarń trafi powieść pisarki średniego pokolenia. Pochodząca z Kopenhagi autorka ma na koncie nie tylko kilka znaczących książek, ale i osiągnięcia reżyserskie oraz choreograficzne.

 

W roku 2017 „Stróż krokodyla” uznany został w Danii za jedną z najlepszych książek kryminalnych. Już za kilka tygodni będą mogli poznać ją również polscy czytelnicy.

 

Powieść łączy cechy kryminału śledczego i thrillera. Jego akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście Katrine Engberg.

 

Pewnego dnia w jednej ze starych kopenhaskich kamienic odkryte zostają zwłoki młodej lokatorki. Sprawę bada para inspektorów: Anette Werner i Jeppe Korner.

Zbrodnia początkowo wydaje się pozbawiona motywów, jednak wkrótce na jaw wychodzą dziwne powiązania między morderstwem i treścią książki pisanej przez właścicielkę kamienicy.

Czy to tylko przypadek? Czy może jakiś szaleniec postanowił naśladować bohatera powieści? I czy autorka kryminału ma coś wspólnego z popełnionym morderstwem?

 

Znalezienie odpowiedzi na te pytania okazuje się niełatwe, zwłaszcza że z czasem zagadki się mnożą, intryga piętrzy, a nowe ślady, zamiast rozwikłać sprawę, jeszcze bardziej ją komplikują.

Miłośnicy mocnych wrażeń powinni być usatysfakcjonowani.

BEATA IGIELSKA

 

 

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca