Literatura

Marcowe zapowiedzi Wydawnictwa Sonia Draga

W przyszłym miesiącu do księgarń trafią interesujące książki Wydawnictwa Sonia Draga. Z bogatej oferty wybraliśmy dwa tytuły

 

13 marca będzie miała premierę powieść Szpieg z Bejrutu. Jej autor, Joakim Zander, pochodzi ze Sztokholmu, ale część dzieciństwa i młodości spędził w Syrii, Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka w Szwecji. Jest doktorem prawa, ale zajmuje się też pisaniem książek.

Bohaterem Szpiega z Bejrutu jest Jacob Seger, młody człowiek, który odbywa praktykę w szwedzkiej ambasadzie w stolicy Libanu. Na przyjęciu poznaje tajemniczego fotografa, z którym się zaprzyjaźnia. Od tej pory jego życie wkracza na nowe tory...

Nie jest to jedyny wątek powieści. Wydarzenia, które początkowo mogą wydawać się ze sobą niepowiązane, w pewnym momencie się krzyżują i rodzą nowe pytania, niezmiennie trzymając czytelnika w napięciu do ostatnich stron.

 

20 marca trafi do księgarń powieść Moja mama nieznajoma francuskiego reportera i prozaika Philippe'a Labro.

Jego nowa książka to biografia matki, córki guwernantki i polskiego arystokraty. Pisarz odkrywa przed czytelnikiem nie tylko codzienne życie kobiety oddanej rodzinie, ale i sekrety, do których należały m.in. czynny udział w Ruchu Oporu i ratowanie Żydów podczas drugiej wojny światwej.

Moja mama nieznajoma to wzruszający portret cichej bohaterki, która nigdy nie upomniała się sama o należny hołd. Zrobił to dopiero jej syn, a wcześniej Instytut Yad Vashem, który przyznał Netce zaszczytny tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

BEATA IGIELSKA

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca