Literatura

A to Polska właśnie... - recenzja książki "Historia prywatna" Tomasza Lisa

Historia prywatna to autobiografia dziennikarska (jeśli ktoś spodziewa się pikantnych fragmentów na temat prywatnego życia, to srodze się zawiedzie). Tomasz Lis pisze lekko, ale mądrze, dojrzale i erudycyjnie. Aż chce się czytać! 

 

Autor jest dla mnie wzorem dziennikarza, od lat podziwiam jego talent i tytaniczną pracę, którą traktuje jako misję, a dziś to już rzadkość. 
Zawsze świetnie przygotowany, błyskotliwy, wszechstronny, nowoczesny... W dodatku bezkompromisowy, obiektywny i odważny w głoszeniu poglądów oraz ocenianiu politycznej sceny. 

 

Tomasz Lis opowiada o swojej dziennikarskiej karierze, jednocześnie jednak cały czas komentuje ważne dla Polski, Europy i świata zdarzenia. Robi to z dbałością o argumenty i szczegóły, nieraz z sarkazmem i inteligentnym poczuciem humoru, co bardzo cenię. 

Świetne są opisy dziennikarstwa od kuchni, kuluarowych rozmów, kontaktów z kolegami po fachu, wywiadów z najbardziej znanymi politykami, podróży i życiowych pasji, wśród których jest także bieganie w maratonach. 

 

Największe wrażenie robi jednak krytyczne i analityczne spojrzenie na naszą rodzimą scenę polityczną ostatnich dekad. 
Charakterystyki posłów, senatorów, szefów partii to prawdziwe perełki, zwłaszcza psychologiczny portret prezesa Kaczyńskiego - niejeden profiler mógłby pozazdrościć spostrzegawczości i wnikliwości:). 

 

Czytało mi się tę książkę z wielka przyjemnością, z zainteresowaniem i zadumą nad naszą rzeczywistością, nieraz ze smutkiem i przerażeniem, ale i nadzieją na przyszłość, bo skoro mamy takich dziennikarzy, to świat jeszcze się nie kończy. 
Polecam także formę audiobooka, bo Tomasz Lis sam czyta Historię prywatną i robi to naprawdę rewelacyjnie. 

BEATA IGIELSKA 

Książka "Historia prywatna" Tomasza Lisa ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. 31 października 2018 r. 

 

Zdjęcia


Beata Igielska

Beata Igielska

Lubuskie
456 artykułów 57 komentarzy
KSIĄŻKI - mój jedyny NAŁÓG!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 marca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca