Literatura

Zaproszenie na spotkanie z Grzegorzem Kaplą

Wydawnictwo Burda Książki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kaplą z okazji premiery książki "Bezmiar".

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego, w sali pod Liberatorem, we środę, 15 października 2019, o godzinie 18:30.

Spotkanie poprowadzi Olivier Janiak.

 

Książka "Bezmiar" jest kontynuacją powieści z serii, której bohaterką jest podkomisarz Olga Suszczyńska. Poprzednie części  zdobyły nominację do nagród Wielkiego Kalibru i Złotego Pocisku.

 

O tej najnowszej recenzenci piszą: Nieźle napisanych powieści kryminalnych jest mnóstwo, naprawdę wyrazistych już zdecydowanie mniej. Za sprawą unikalnej atmosfery, sprawnego poprowadzenia wątków z przeszłości i tych współczesnych, a także zanurzenia w rzeczywistości "Bezmiar" Grzegorza Kapli okazuje się książką nie tylko udaną, ale przede wszystkim – bardzo wyrazistą.

granice.pl

W „Bezmiarze”, jak to u Kapli bywa, sporo jest wątków, historycznych nawiązań, niejednoznacznych bohaterów, trudnych i bolesnych tematów. (...) Skaczemy w bezkresną ciemność, siłą woli dopływamy do brzegu, tylko po to, by wpaść w pułapkę, z której wyjścia nie ma. Wreszcie odbieramy wszystkimi zmysłami Warszawę – piękną, nostalgiczną, ale i brudną, podszytą lękiem, opanowaną przez niekończące się miesięcznice, antypisowskie demonstracje, złych ludzi, szemrane interesy. Ta opowieść zanurza w mroku, ale i paradoksalnie dodaje sił.

sieczyta.com.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca