Literatura

Czy na pewno znasz swoich bliskich? - recenzja książki "Ktoś, kogo znamy"


„Ktoś, kogo znamy” to kolejny thriller Shari Lapeny, który trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. Autorka, będąca mistrzynią suspensu, skupia się jednak nie tylko na kryminalnej intrydze. Wnikliwie analizuje międzyludzkie relacje, by ostatecznie bezpardonowo rozprawić się z zakłamaniem i społecznymi problemami, które nie są udziałem tylko współczesnych Amerykanów.

 

Akcja rozgrywa się na przedmieściach małego miasteczka. Wystarczą dwie godziny, by dotrzeć stamtąd do Nowego Jorku – miejsca, w którym robi się zakupy, spędza szalone weekendy i bywa na szkoleniach.

Mieszkańcy jednej z ulic znają się, spotykają na przyjęciach, odwiedzają... Uważają się za szczęśliwych i bezpiecznych ludzi. Wszystko zmienia się nagle, gdy pewnego dnia ginie Amanda Pierce.


Kto mógł zabić młodą, atrakcyjną i uwodzicielską kobietę? Mąż? Kochanek? Zazdrosna rywalka? Zdradzana żona? A może jeszcze ktoś inny?

 

Podczas śledztwa pytania się mnożą, lista podejrzanych wydłuża się coraz bardziej, ale przede wszystkim na jaw wychodzą skrzętnie skrywane przez sąsiadów tajemnice.

 

Shari Lapena z wielkim wyczuciem, ale i bez znieczulenia serwuje czytelnikom dużą dawkę emocji. Z rozdziału na rozdział raczy nas nowymi niespodziankami fabularnymi, które sprawiają, że w pewnym momencie zaczynamy patrzeć na postać zamordowanej kobiety z zupełnie innej perspektywy. I mimowolnie zaczynamy sami bawić się w detektywów...

 

Całość pochłania się jednym tchem. Brawurowo ukazane jest nie tylko dochodzenie do prawdy przez śledczych, ale i relacje między sąsiadami, przyjaciółmi, kochankami, członkami rodzin.

 

W swojej nowej powieści autorka kolejny raz udowadnia, że człowiek potrafi być mistrzem w tworzeniu pozorów. Wcześniej lub później prawda musi jednak wyjść na jaw.

 

Zakończenie dosłownie wbija w fotel. A gdy już nam się wydaje, że wiemy wszystko, przychodzi czas na naprawdę ostatnie zdania, które sprawiają, że czytelnik przeżywa następny wstrząs. I – zanim się otrząśnie – może poczuć się ogłupiały i zszokowany.

 

Dla miłośników kryminałów i thrillerów – prawdziwa gratka.

Polecam z czystym sumieniem !!! 

 

BEATA IGIELSKA 

Książka "Ktoś, kogo znamy" Shari Lapeny ukazała się 29. stycznia 2019 r. nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka 

 

 

Beata Igielska

Beata Igielska

Lubuskie
456 artykułów 57 komentarzy
KSIĄŻKI - mój jedyny NAŁÓG!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 lutego 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca