Literatura

Ten Typ Mes i Diana Brzezińska - Premiery książkowe Online

Uruchomione w połowie marca wirtualne studio spotkań Empiku w ramach cyklu #premieraonline działa coraz prężniej. To miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą trzymać rękę na pulsie najciekawszych premier wydawniczych i pozwalające na rozmowy z ulubionymi twórcami. W tym tygodniu w spotkaniach na żywo wezmą udział raper Ten Typ Mes, tym razem w nowej roli pisarza, oraz Diana Brzezińska. Autorzy opowiedzą o swoich najnowszych książkach i odpowiedzą na zadawane na żywo pytania widzów.

 

Transmisje live 13 i 14 maja o godz. 18:00 na stronie Facebook.com/Empikcom.

 

Na wszystkich oglądających czekają kody rabatowe, umożliwiające zakup premierowych książek na Empik.com w specjalnych cenach. Rozmowy będą tłumaczone na język migowy.

 

 

Ten Typ Mes (Piotr Szmidt) – środa 13 maja, godz. 18:00

 

Piotr Szmidt, znany szerszej publiczności jako raper Ten Typ Mes, tym razem wystąpi w roli pisarza. W swojej najnowszej książce „Dwa psy przeżyły”(Wydawnictwo Wielka Litera) nie oszczędza nikogo ani niczego. Ta soczysta, a przy tym bardzo trafna opowieść o patologiach czasów współczesnych, łączy się z wyśmiewaniem pustych pseudo-celebrytów, którzy zrobią dosłownie wszystko, by zyskać i utrzymać popularność na Instagramie. To też opowieść o świecie zepsutych wartości, gdzie liczy się wyłącznie sława, często zdobywana w niemoralny sposób. Choć „Dwa psy przeżyły” to historia gorzka w wymowie, to dzięki językowym eksperymentom i stałej czujności wobec słów staje się inteligentną i zabawną odtrutką na czyhające na nas zewsząd zagrożenia, płynące zwłaszcza ze stałego obcowania z internetem i innymi ludźmi. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio ZET).

 

 

Diana Brzezińska – czwartek 14 maja, godz. 18:00

 

Autorka Diana Brzezińska opowie o trzeciej części bestsellerowej serii kryminalnej opisującej losy podkomisarza Krystiana i profilerki Ady – „Obiecasz mi” (Wydawnictwo Otwarte). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio Zet).Szczecin, środek nocy. Ada odbiera telefon od przerażonego Krystiana.– Zabiłem… – słyszy. Profilerka reaguje natychmiast – wsiada do samochodu i jedzie do niego. Krystian jest w szoku. Ada nie może się z nim porozumieć. Na łóżku leżą zwłoki kobiety, z którą się spotykał. Wszystko wskazuje na to, że to Krystian ją zabił. Ale on niczego nie pamięta. I nie wie, co tak naprawdę się wydarzyło. Relacja Ady i Krystiana nigdy nie należała do łatwych. Teraz jednak staje się jeszcze bardziej skomplikowana…

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca