Wywrota

Musical Nord-Ost

Oto treść listu, który otrzymała nasza redakcja:

Szanowni Państwo,

wspólnie możemy stać się świadkami tego fascynyjącego, niezapomnianego wydarzenia kulturalnego. 27 czerwca br. w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie odbędzie się przedstawienie musicalowe Nord-Ost - historia miłości (wersja koncertowa). Przedstawienie odbędzie się po raz pierwszy w Polsce i jednocześnie po raz ostatni w historii musicalu.

Nord-Ost stał się unikalnym zjawiskiem w kulturze rosyjskiej - pierwszy w historii Rosji musical wystawiany w wersji stacjonarnej w trybie codziennym. Nord-Ost stworzono zgodnie z klasycznymi kanonami Broadway'u przy współpracy z brytyjską firmą Cameron Mackintosh Ltd., twórcami takich słynnych musicali, jak Upiór w Operze, Cats, Nędznicy, Miss Saigon.

Musical oparty jest na powieści Weniamina Kawerina "Dwaj kapitanowie" - wzruszającej historii o przyjaźni, odwadze i wystawionej na poważną próbę miłości dwojga ludzi - miłości wplecionej w tragiczne dzieje ich rodzin i burzliwe czasy historyczne. Akcja rozpoczyna się w czasach tuż przed pierwszą wojną światową (rok 1913), zaś finał to środek drugiej wojny światowej.

Nord-Ost poraża monumentalnością i błyskawicznymi zmianami scenerii. Stroje zaprojektowane są w skali broadway'owskiej - 380 oszałamiających, bardzo szczegółowych kreacji - tyle ile jest ról do zagrania. W liczbę 380 postaci wciela się tylko 32 aktorów. Jest to zaskakująca liczba, ponieważ w Nędznikach w liczbę 400 postaci wciela się aż 250 osób.

Popularność widowiska i zawsze pełna widownia na nieszczęście zwróciły uwagę bojowników czeczeńskich, którzy wybrali właśnie Teatr na Dubrowce jako arenę dramatycznej akcji terrorystycznej. Zamach 23 października 2002 roku przerwał 323 spektakl Nord-Ost'u. Mimo ofiar, Nord-Ost przetrwał.

"Niezawisimaja Gazieta"

W Nord-Ost nostalgię po przeszłości radzieckiej zastąpiła tęsknota za mgiełką krajów dalekich, którą ma każdy, kto był dzieckiem. Jednak ledwie szczodrych na oklaski widzów ogarniają sentymentalne uczucia, na scenie dzieje się coś zabawnego: włóczędzy i lotnicy stepują, sekretarki na siedząco tańczą kankana za biurkiem...

Powieść dla dzieci Weniamina Kawerina "Dwaj kapitanowie" jest przezwyciężeniem frustracji dziecięcej. Musical Nord-Ost jest urzeczywistnieniem dziecięcych marzeń, przygodową terapią z rekordowym budżetem.

"Rossija"

(...) cudownie zagrane role dziecięce. (...) kobiety mrużyły oczy z zachwytu, kiedy eksplodowała mieszanka wybuchowa, którą przygotowały dzieci: taki poziom profesjonalizmu rzadko spotyka się wśród dorosłych i zasłużonych!

Serdecznie zapraszamy!

Bilety dostępne są w kasach Sali Kongresowej (656-7299), kasach ZASP (621-9454), warszawskich Empikach (Empik Nowy Świat - 625-1219, Empik Galeria Mokotów - 541-4141, Empik Marszałkowska - 551-4437) oraz przez serwisy internetowe: eBilet (www.ebilet.pl) i Bileteria (www.bileteria.pl, 507 400 400), Bilecik.Info (www.bilecik.info).

Przy zakupach grupowych (powyżej 10 biletów) rabaty:

- przy kupnie powyżej 10 biletów - 5%

- przy kupnie powyżej 20 biletów - 10%

- przy kupnie powyżej 40 biletów - 15%

W celu nabycia większej ilości biletów prosimy o kontakt bezpośrednio z agencją Makroconcert, tel. (22) 838 53 79.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 lipca 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca