Wywrota

Mała katastrofa

Kilka słów wyjaśnienia odnośnie tego, co się dzieje w naszym wywrotowym wirtualnym światku. Przeczytajcie, skomentujcie... czekam na wasze opinie.
Ostatnio serwer Wywroty przeżył małą katastrofę. Jak pewnie większość z was zdążyła zauważyć z czytelni zniknęły wszystkie teksty nadesłane w ciągu ostatniego miesiąca. Nie jest to efekt żadnego włamania, żadnego wirusa ani innego tego typu stwora, tylko najzwyklejszego błędu programu Pan Wywrotek, który stał się tak chaotycznym stworzeniem, że postanowiłem poprosić kogoś bardziej doświadczonego ode mnie aby pomógł mi poskładać go do kupy.

Zniknęło bezpowrotnie ok 250 tekstów. Odtworzyłem stan bazy sprzed kilkunastu dni, ale wszystko, co działo się przez te dni nie wróci... Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu z Was wysyłając teksty na Wywrotę liczy na to, że zostaną one poddane krytyce, być może uczciwej, być może nie, ale zawsze obiektywnej. Może ta mała katastrofa to znak, że czas coś zmienić – nie tylko wewnątrz Wywroty ale też na zewnątrz. Pan Wywrotek nie jest już moją małą zabawką, tylko narzędziem pracy a jak wszyscy wiedzą praca dla idei potrafi być czasami trudna. W ciągu najbliższego miesiąca zmieni się cała Wywrota – szata graficzna, silnik, ale przede wszystkim CEL istnienia tego serwisu. Gdyby zajrzeć w najstarsze logi Wywrota działa już 4 lata i jeżeli ma istnieć w przyszłości, to musimy określić „po co?”. Chciałbym poznać też Wasze zdanie – dlatego proszę o komentarze pod tym artykułem, ale nie zbyt konstruktywne. Bardzo dobrze wiem, ze Wywrota jest brzydka, chaotyczna, niepotrzebnie tak krzyczy jak się na nią wejdzie, dużo rzeczy czasami nie działa, ale będzie się to stopniowo zmieniać. Czy na lepsze, czy na gorsze... zobaczymy. Ja przede wszystkim chciałbym, żeby nasza mała organizacja artystyczna była bardziej zorganizowana i żeby o wszystkim, cokolwiek robimy pod szyldem Wywrota, można było powiedzieć, że jest dobre.

Jeszcze tylko jedna uwaga natury organizacyjnej. Postanowiłem, że lista dyskusyjna wywrotowcy@wywrota.pl zostanie rozwiązana bo i tak nikt do końca nie wiedział - nawet ja, do kogo te e-maile dochodzą, a do kogo nie, a z tego, co się niedawno dowiedziałem czytały je też te osoby, które nie miały ich czytać.

Arek Janicki

Arek Janicki premium

42 Amsterdam
151 artykułów 2 teksty 774 komentarze
pomysłodawca i założyciel portalu
Komitet Centralny


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
JAdziu 21 pazdziernika 2002, 18:27
Po co?Żeby promować naprawdę dobrą poezję,prozę.Jest takich kilka osób przynajmniej ja tyle kojrzę które wspinają się na pewien poziom artystyczny i to trzeba popierać.CHciałbym żeby zwłaszcza selekcja utwrów się poprawiła: tak w zakresie szybkości jak i jakości.Bo z obiema sprawami bywa czasem kiepsko.No i żeby nie znikały teksty.Byłoby wtedy b.miło.PRzecież nie jest to takie trudne,prawda?Pozdrawiam.
Mati 22 pazdziernika 2002, 00:51
hmm.. wywrota istnieje po to abyśmy mogli przekazać innym pewną czastke siebie. część tego co potrafimy, lubimy czy też znamy a chcielibyśmy się tym podzielić. wywrota jest przede wszystkim niezależna i to jest najważniejsze. tutaj zawsze można wrzucić coś od siebie i liczyć na obiektywną ocenę ze strony innych. to mi się podoba. a co mi się nie podoba? ..hmm.. niech pomyślę.. może to, że jeszcze nie mam zadnych informacji na temat nagrody w konkursie spiewnikowym :-P ..mam nadzieje, ze wreszcie ktoś znajdzie odrobine czasu, wyslucha moich próśb i odpowie mi co jest grane z tą nagrodą:)))
ps. nie, nie jestem zadnym cholernym materialistą:)
irisHma 23 pazdziernika 2002, 17:20
Fakt, jest tu dużo drażniących rzeczy (choćby ten krzyk : "wywrotaaaa", wieczne problemy z logowaniem, szukaniem textów czy fochami pewnych obszarów typu "błąd na stronie"), ale jest to tez jedno z niewielu mi znanych miejsc, gdzie można powiedzieć "tak" gdy się ma na to ochotę i " nie" gdy się chce to wyrazić tak, a nie inaczej. Ale jest jeszcze coś...i chodzi mi tu o poezję i prozę. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie texty są dobre, ale jak tak naprawde możemy oceniać sztukę czy czyjeś przezycia, może to do nas jedynie trafiac i zostawiac, lub nie trafiac i znikac gdzieś w chaosie, ale sama procedura dopuszczania textów mnie drażni.
:) 26 pazdziernika 2002, 21:11
> żeby o wszystkim, cokolwiek robimy pod szyldem Wywrota, można było powiedzieć, że jest dobre.

tak
kubus puchatek 4 listopada 2002, 07:42
Wedłóg mnie nie ma o co pytać!!!
CZy wy wiecie jak trudno znaleźć dobry serwer, na którym będzie trochę poezji, prozy i jakiś dobry śpiewnik. Gdybe tego nie było, to byłaby już duża katastrofa!!!!
pozdrowionka
Grzegorz Cezary Skwarliński
Grzegorz Cezary Skwarliński 26 listopada 2002, 15:39
Witam. Kiedyś też miała być zmiana (miały powstac nowe działy, dostałem nawet projekt graficzny). Może tym razem się uda ? Oby :)
przysłano: 21 pazdziernika 2002


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca