Wywrota

II Bielański Festiwal Teatralny Twarzą w twarz"

Scena Bielańskiego Ośrodka Kultury w ciągu majowego tygodnia stanie się miejscem pokazu produkcji teatrów zawodowych z Polski.

 

Fundacja Kultury i Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie są organizatorami II Bielańskiego Festiwalu Teatralnego „Twarzą w twarz", który odbędzie się w dn. 10-18 maja 2008 r. Scena Bielańskiego Ośrodka Kultury w ciągu majowego tygodnia stanie się miejscem pokazu produkcji teatrów zawodowych z Polski. W tym roku prezentujemy dwa teatry z Łodzi (Teatr Nowy i Teatr „Dziewięćsił"), Teatr im. S. Żeromskiego z Kielc oraz Teatr Konsekwentny z Warszawy. Będą to spektakle kameralne, ale znaczące ze względów na wybitne teksty, aktorskie kreacje i realizacje reżyserskie. Festiwal „Twarzą w twarz" to jedyna w roku okazja do obejrzenia na Bielanach spektakli teatrów profesjonalnych.

10.05 (sobota) godz.19.00„Próby" B. Schaeffera w reżyserii Jacka Bereżańskiego

premiera spektaklu grupy teatralnej „Teatr Orchestra"

Występują: Joanna Długoszewska, Katarzyna Bryśkiewicz, Marcin Domżał, Mariusz Mielczarek, Artur Siemianowski, Marcin Kieszek, Michał Myśliński.

„Próby Bogusława Schaeffera to tekst traktujący o teatrze w teatrze, usiłujący odrzeć teatr z jego tajemnicy istnienia. Kanwą jest tekst i autor, który nie wiadomo czy kiedykolwiek istniał. Ale nie to jest ważne. Najistotniejszym staje się sam akt tworzenia..."

11.05 (niedziela) godz. 18.00
„Lekcja. Zaliczenie" E. Ionesco, K. Zanussi.

Wykonawcy: Monika Rowińska, Mariusz Bachwa, Adam Sajnuk

Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Konsekwentnego, utrzymujący się w stałym repertuarze teatru od ośmiu lat. Ciekawe połączenie klasyki absurdu ze współczesnością wywołuje salwy śmiechu u widowni. Grany w teatrze ponad 700 razy

12.05 ( poniedziałek) godz. 18.00
„Mój boski rozwód" Geraldine Aron w reż. Marka Pasiecznego

Występuje: Małgorzata Skoczylas

Przebojowy spektakl Teatru Nowego z Łodzi prezentuje zabawny tekst w wykonaniu utalentowanej aktorki. Radość i smutek, łzy i śmiech - samo życie w zwierciadle teatru.

14.05 ( środa ) godz. 18.00
„Pacjent" tekst i reżyseria: Adam Sajnuk

Wykonawca: Arkadiusz Wrzesień.

Spektakl teatru Konsekwentnego z Warszawy ukazuje los pacjenta w kontakcie ze służbą zdrowia. Tutaj Kabaret miesza się z tragedią. „Pacjent" to ironiczna podróż po odhumanizowanych korytarzach warszawskiego Szpitala.

16.05 ( piątek) godz. 18.00
„W drodze" wg. Marka Hłaski w reż. Andrzeja Czernego, prezentuje Grupa Teatralna „Dziewięćsił" z Śródmiejskiego Forum Kultury w Łodzi.

Występują: Tomasz Kożuchowski, Piotr Maszorek oraz gościnnie Magda Siek.

Tekst ukazuje sytuację tzw. „niepotrzebnych" w dzisiejszym świcie, którego naczelną zasadą jest bezwzględna walka. Czy marzenia i nadzieje doprowadzą bohaterów do wszystkich przeciwności?

17.05 (sobota) godz. 18.00
„Zapiski oficera Armii Czerwonej" wg S. Piaseckiego w reżyserii Andrzeja Czernego, prezentuje Grupa Teatralna „Dziewięćsił" z Śródmiejskiego Forum Kultury w Łodzi.

Występuje Marcin Wartalski.

Akcja spektaklu umieszczona jest w kołchozowej świetlicy, gdzie juz po wojnie, na zebranio-spotkaniu bohater sztuki opowiada o wojennych perypetiach i „bohaterskich" wyczynach.

 

 

18.05 ( niedziela ) godz. 18.00
„Griga" wg. A. Czechowa

Spektakl powstał we współpracy Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach z Teatrem Nowym z Krakowa. Reż. Piotr Sieklucki

Wykonawcy: Aneta Wirzinkiewicz, Dominik Nowak, Piotr Sieklucki

Opowiadania Czechowa są pretekstem do pokazania skomplikowanej osobowości człowieka determinującego jego wybory, decyzje życiowe, pomyłki i ich konsekwencje. Gorzka zabawa - i napomnienie!

 

 

Organizatorzy: Fundacja Kultury i Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie.
www.bok-bielany.eu/twarzawtwarz/

 

 

Patronat medialny nad Festiwalem objęli:

Miesięcznik „Teatr"
Archidiecezjalne Centrum Informacji w Warszawie
portal Teatr Dla Was

 

 

Darmowe karnety!

Dla czytelników serwisu Wywrota.pl mamy do rozlosowania 10 darmowych karnetów na festiwal. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy przesłać swoje dane - adres email i nr telefonu na adres bilety@wywrota.pl .

 

od: 10 maja 2008
do: 18 maja 2008

Patronat medialny:
Wywrota

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7928 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 kwietnia 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca