Wywrota

Entropia/11.06. godz.18.00 otwarta projekcja filmow animowanych

Galeria Entropia serdecznie zaprasza wszystkich wielbicieli animacji

na uroczystą projekcję jedynych w swoim rodzaju filmów animowanych realizowanych przez dzieci na zajęciach warsztatowych Dziecięcej Wytwórni Filmowej.

W programie prócz zaskakujących, niepokornych, zabawnych i dających do myślenia hitów DWF znajdą się także rozmaite materiały, których realizację przerywamy na czas wakacji. Gospodarzami pokazu będą dzieci tworzące filmy w DWF.

 

11.06.2009, g.18.00

Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4, Wrocław

 

Dziecięca Wytwórnia Filmowa to warsztat filmu animowanego dla dzieci w wieku szkoły podstawowej istniejący od 1985 roku i działający w Galerii Entropia we Wrocławiu. Jest to artystyczno-edukacyjny projekt Galerii i zarazem autorski projekt Alicji Jodko - założycielki, prowadzącej i opiekunki artystycznej DWF. Warsztat zapoznaje dzieci z rozmaitymi technikami animacji, najważniejszymi aspektami realizacji filmu, podstawami języka filmowego, a także z historią tego gatunku i dziełami artystów. Przede wszystkim jednak uczy i pomaga realizować filmy animowane oraz umożliwia dzieciom zaistnienie w roli twórców. Produkcje DWF były uhonorowane wieloma nagrodami na festiwalach krajowych (m.in. OFAFA w Krakowie, OKFA w Koninie, 1 MINUTA w Lesznie, OFFCINEMA w Poznaniu, REANIMACJA w Łodzi) i zagranicznych (m.in. ANIFEST w Treboniu/Czechy, KIDS FOR KIDS w Nikozji/Cypr, w Neapolu/Włochy, JUGENDMEDIENFESTIVAL w Berlinie/Niemcy, VIP - LISTEN UP! w Nowym Jorku/USA, MOSKIEWSKIE WAKACJE w Moskwie ), a także najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie filmu nieprofesjonalnego - Złotym Medalem UNICA. Filmy DWF były wielokrotnie pokazywane w programie TVP Kultura oraz TV Kino Polska.

 

11 czerwca 2008 Galeria Entropia, Wrocław

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 czerwca 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca