Wywrota

Organizm i Shame On You w Jadłodajni 10 czerwca

Interaktywna Nieformalna Grupa Artystyczna INGAI zaprasza na koncert do Jadłodajni Filozoficznej. Zagrają dla Was Organizm i Shame On You. Impreza planowana jest do późnych godzin jesiennych. A zdecydowanie warto - w zeszłym roku aby posłuchać Organizmu trzeba było jechać aż na Open Air i płacić grube pieniądze.

ORGANIZM i SHAME ON YOU
Jadłodajnia Filozoficzna www.filozoficzna.art.pl
10 czerwca (wtorek) start o 20
wstęp 6 zł piwo 6 zł
www.ingai.pl

ORGANIZM

Organizm to mieszanka surowej gitarowej alternatywy, neurotycznego funk'a z mocnymi tekstami. Zespół od kilku lat obecny na scenie alternatywnej ma za sobą około setki koncertów w całym kraju w tym na Heineken Open'er Festival 2007 i Jarocin Festiwal 2007. W lutym tego roku Organizm zadebiutował płytą "Głową w dół", wcześniej pojawił się również na płycie "Warszawa.Triute to Joy Division". Trio cenione dotychczas za koncertową mieszankę wybuchową, debiutem ugruntowało swą mocną pozycję. Płyta określana przez krytyków jako klaustrofobiczna, wciągajaca i energetyczna niejednokrotnie jest tytułowana mianem fenomenu na młodej polskiej scenie.

"Staramy się promować pozytywną postawę, staramy się zaszczepiać optymizm w narodzie, więc czemu do cholery każemy wam słuchać Organizmu? Może dlatego, że w każdym numerze tkwi jakieś niedopowiedzenie i podskórnie wyczuwana energia. Może dlatego, że kolejność piosenek na "Głową w dół" ma sens. Może ruszyła nas duszna, intensywna koegzystencja neurotycznych tekstów i wyrazistych partii wszystkich instrumentów. Organizm dokonuje adaptacji najbardziej szlachetnych dokonań polskiej alternatywy, ale robi to swoim językiem, a my -- i to chyba najważniejsze -- czujemy, że zespół walczy o naszą uwagę w każdej sekundzie trwania tej płyty" Screenagers

http://www.myspace.com/myorganizm
http://www.organizm.art.pl

SHAME ON YOU tworzą Magda Staroszczyk (członek i współzałożycielka teatru Impro), Michał Sufin (członek i współzałożyciel teatru Impro, autor książki "Warszawskie Wersety") oraz Patryk Mogilnicki (rysownik, ilustrator, autor komiksów - www.patryk.art.pl). Zespół założony został pod koniec roku 2006, przygotowuje się do wydania debiutanciej płyty. SHAME ON YOU gra mieszankę szeroko rozumianej muzyki gitarowej, czerpiącej inspiracje z gatunków często klasyfikowanych jako post punk (zimna fala, new wave, indie, noise). Stawia na sugestywność, motorykę i niebanalne melodie.

Magda Staroszczyk (bas, wokal)
Michał Sufin (gitara, wokal)
Patryk Mogilnicki (perkusja)

 

10 czerwca 2008 Jadłodajnia Filozoficzna, Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 czerwca 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca