Wywrota

Wieczór indyjski w Chorzowie

Projekt Durga Puja jest przedsięwzięciem zorganizowanym przez zespół tańca indyjskiego TAAL oraz Miejski Dom Kultury „Batory” w Chorzowie.

W ramach projektu już od połowy września trwa Specjalna Edycja Warsztatów Tańca Indyjskiego - KANGNARE, gdzie uczestnicy uczą się tańca klasycznego Odissi oraz semi klasycznego. Program zajęć tanecznych obejmuje prawie miesiąc.


Warsztaty prowadzi Pompi Paul, niezwykle utalentowana tancerka oraz instruktorka tańca Odissi z Kalkuty, zdobywczyni prestiżowych nagród i stypendiów w Bengalu Zachodnim właśnie w zakresie tańca Odissi, uczestniczka wielu kulturalnych projektów realizowanych przez rządową instytucję kultury Eastern Zonal Cultural Centre oraz Bengalskie Stacje Telewizyjne.


„Kiedy tańczysz...
W Twojej wyobraźni stapiają się najpotężniejsze emocje.
Bicie serca, ruch dłoni, krok, śpiew to taal,
rytm, który wyznacza czas."


Zespół TAAL to grupa młodych ludzi, których występy są pełne pasji i magii. Kultura, literatura i tradycja Indii mają odzwierciedlenie w tańcu zespołu, który bierze już udział w niemal wszystkich ważniejszych imprezach związanych z Indiami w naszym kraju. Wystarczy raz zobaczyć ich występ, posłuchać radosnej muzyki, żeby oczarować się pięknem tej kultury i poczuć magię Indii.


TAAL powstał w 2004 r. z inicjatywy Sabiny Swety Sen, tancerki o polsko-hinduskim pochodzeniu. Tworzy ona wraz z innymi wspaniałe, dynamiczne i barwne choreografie zespołu. Każdy występ jest inny i dopracowany z najmniejszymi szczegółami: muzyka, śpiew, kolorowe stroje, dekoracje oraz rekwizyty.


 

Wieczór Indyjski Durga Puja odbędzie się 17.10.2008 r. w Chorzowie, w Miejskim Domu Kultury „Batory". Będzie to wielki finał całego przedsięwzięcia.

Zaproszenie na to wydarzenie kierowane jest do miłośników kultury Indii, czy Bollywood, ale także do wszystkich, którzy chcieliby poznać coś nowego i dowiedzieć się czegoś o tradycji tego, jakże barwnego kraju. Poza występami Pompi Paul, zespołu TAAL oraz uczestniczek warsztatów tańca, będzie można m.in. obejrzeć fotografie z festiwalu Durga Puja oraz z Indii, a także skosztować potraw kuchni indyjskiej. Przewidzianych jest jeszcze kilka innych punktów programu, zabawnych i takich, które mogą być zaskoczeniem dla gości - ale tego będzie można dowiedzieć się już na miejscu.


bilety do nabycia na www.ticketportal.pl

 

17 pazdziernika 2008 Chorzów

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 pazdziernika 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca