Wywrota

Przestrzeń dla poezji

Jest takie wolne miejsce w prywatnym świecie każdego człowieka, które oczekuje na piękne słowo, dźwięk.. nienachalne, szczere współbrzmienie metafory z akordem, wypełniające wewnętrzną przestrzeń zapytania o pozory i prawdy życia..

 

PRZESTRZEŃ DLA POEZJI

w Centrum Kultury „ZAMEK”

pl. Świętojański 1

 

 

Przestrzeń zarezerwowana dla poezji.. a w szczególności dla tej, która szuka miejsca, aby wybrzmieć, poruszyć nas i oderwać na chwilę od rzeczywistości.

 

Zapraszamy do Centrum Kultury „ZAMEK” na pierwsze, wiosenne spotkanie w „Przestrzeni dla poezji”. Otwieramy ją specjalnie dla muzykujących poetów, którzy swoją twórczością chcieliby się podzielić z wrocławskimi słuchaczami poezji śpiewanej.

 

17 kwietnia o godz. 19.00 w podziemiach zamku leśnickiego poetycki sezon rozpoczną zespoły Hindenau oraz Duch Dwooch.

 

Wstęp 10 zł.

 

Zespół Hindenau wykonuje poezję śpiewaną z nawiązaniem do rocka, reggae i country. Większość jego dorobku stanowią teksty Bolesława Leśmiana, jak również Edwarda Stachury, Wisławy Szymborskiej i Josifa Brodskiego. W repertuarze znajdują się również wiersze basisty - Szawła Nawracaja. Hindenau brał udział w takich festiwalach jak: Łykend, Mimoza, Wybryk, Poetycka Bitwa pod Gorlicami. Od jakiegoś czasu zespół koncertuje i współpracuje z Duch Dwooch. W Przestrzeni dla poezji zespół wystąpi w składzie:

§  Agnieszka Buczak – śpiew

§  Sylwia Lempicka - śpiew

§  Szaweł Nawracaj - gitara basowa i akustyczna

§  Piotr „Wolo" Wolowski - gitara solo

§  Jan Studencki –piano

 

 

Zespół Duch Dwooch posiada w swoim repertuarze utwory Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty, Starego Dobrego Małżeństwa, standardy polskiej i zagranicznej piosenki poetyckiej oraz własne kompozycje. Grają razem od trzech lat, ale obecnie w nieco zmienionym składzie. Duch Dwooch ma za sobą wiele koncertów w rozmaitych miejscach m.in. klubach, pubach, domach kultury, plenerach, hotelach i zamkach. Zespół koncertował również we Francji, w Portugalii i w Niemczech.

W zamku leśnickim Duch Dwooch wystąpi w składzie:

§  Mariusz Miroszniczenko –gitara, śpiew

§  Szaweł Nawracaj – gitara basowa

§  Milena Śliwak – flet, skrzypce

§  Dominika Solska – gitara, śpiew

 

 

 

17 kwietnia 2009 Wroclaw

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 kwietnia 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca