Wywrota

Pierwsza mapa Łodzi dla młodych turystów

Mapa Łodzi powstała w wyniku współpracy europejskiej organizacji non profit USE-IT, Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi oraz Fundacji Bęc Zmiana.

Mapa jest anglojęzyczna, prezentuje kilkadziesiąt punktów, wybranych przez autorów mieszkających w Łodzi i z nią związanych. Teksty do publikacji napisał Kuba Wandachowicz, członek zespołu Cool Kids of Death, a kształt graficzny nadał jej jeden z najbardziej oryginalnych grafików polskich ostatniej dekady, Jakub Stępień.

Wersja elektroniczna mapy jest dostępna na www.use-it-lodz.pl, skąd można pobrać wersję do wydrukowania na kartkach formatu A4 w domowych warunkach.

W ramach USE-IT Europe dotychczas ukazały się mapy takich miast jak: Bruksela, Gandawa, Brugia, Antwerpia, Rotterdam, Oslo, Malmö, Kopenhaga, Ljubljana, Drezno, Warszawa. Wiele map wydawanych jest w odświeżanych co sezon edycjach. W tym roku mapa Warszawy ukazuje się w drugiej, zaktualizowanej edycji akcentującej związek Warszawy i Fryderyka Chopina.

O IDEI USE-IT EUROPE:
USE-IT zajmuje się tworzeniem map i innych materiałów informacyjnych, skierowanych do młodych ludzi, którzy podróżują po Europie i których budżet nie jest zbyt duży - tzw. travellersów. Celem USE-IT jest robienie materiałów niekomercyjnych, pozbawionych wodolejstwa oraz możliwie aktualnych.
www.use-it.info

------------------------

Łódź USE-IT Map for Young Travellers 2009
Autorzy: Jakub Wandachowicz (tekst), John Kubiniec (tłumaczenie), Maja Ruszkowska-Mazerant (Purpose - przedsiębiorczość w kulturze www.purpose.com.pl, koordynator Łódź), Michał Justyna (foto).
Projekt graficzny: Jakub Stępień / www.hakobo.art.pl 

Premiera mapy USE-IT Łódź:

Czas: 24.07 piątek, godz.12.00
Miejsce: Łódź, Boston Cafe, Ogrodowa 19 (ms2)

24 lipca 2009, 12:00 Łódź, Boston Cafe, Ogrodowa 19 (ms2)

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 lipca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca