Wywrota

Czytanki dla robotników sztuki

 
Gilles Deleuze to myśliciel, który, nie rezygnując z abstrakcji pojęć, pozostając w pewnym sensie "czystym" filozofem i nie odczuwając z tego powodu wyrzutów sumienia, wywierał (i wciąż wywiera) znaczący wpływ na nie-filozofów - w tym przede wszystkim na artystów, eksperymentatorów i aktywistów wszelkiej maści. Zarazem był on jednym z niewielu współczesnych akademików, którzy mieli do powiedzenia coś istotnego na temat kapitalizmu i jego aktualnych mutacji. Wszystko to czyni z niego idealnego kandydata na bohatera kolejnej dyskusji w ramach WUW.

Michał Herer - filozof (związany z IF UW); autor monografii poświęconej myśli Gilles'a Deleuze'a (Gilles Deleuze. Struktury - Maszyny - Kreacje, Kraków 2006); tłumacz m. in. Foucaulta i Althussera; redaktor Orgii Myśli.

*Czytanki dla robotników sztuki to cykl seminariów w ramach Wolnego Uniwersytetu Warszawy 2009. Nawiązujemy do tradycji otwartych uniwersytetów, artystycznych grup samokształceniowych i wolnej edukacji.

WUW W PAŹDZIERNIKU 2009:
mobilne interwencje miejskie w wykonaniu zestawu Raluca Voinea, Markus Bader, Oliver Baurhenn, Kuba Szreder (kooperacja z Instytutem Goethego i Instytutem Rumuńskim), czytanki dla robotników sztuki - Jurgen Habermas, wizyta Irational.org i Heatha Buntinga, seminarium z Critical Practice, Davidem Riff, Chto Delat. Zapisz się! Zgłoszenia: aga@funbec.eu FABRYKI KREATYWNOŚCI / INDUSTRIES OF CREATIVITY. Seminarium
27.09, niedziela, godz. 14.00 - 17.00
Miejsce : Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie,
ul. Pańska 3
PROWADZENIE: Gerald Raunig i Ewa Majewska

Seminarium poświęcone będzie krytycznej analizie przemysłów kultury i warunków pracy producentów kulturalnych w dzisiejszych fabrykach sztuki. Dyskusja o aktualnej sytuacji kultury w Polsce w szerszym kontekście ewolucji społeczeństw w kierunku kapitalizmu kognitywnego.

Gerald Raunig jest filozofem, kuratorem i teoretykiem kultury, autorem książek i tekstów o produkcji kulturalnej, sztuce i ruchach społecznych. Jego fascynacja analityką maszyn wojennych i machin rewolucyjnych Gillesa Deleuze jest szczególnie widoczna w książce Art and Revolution, która stanowi studium przeplatania się radykalnych tematów i działań na polu sztuki i politycznego aktywizmu.
Ewa Majewska filozofka, feministka i teoretyczka sztuki, redaktorka i autorka wielu książek i tekstów poświęconych krytycznej analizie kultury. Spotkanie w języku angielskim, wstęp wolny, zapisy: aga@funbec.eu

Więcej informacji: www.wuw2009.pl

Kurator WUW: Kuba Szreder
Organizator WUW: Fundacja Bęc Zmiana,
Partnerzy WUW: Fundacja Res Publica, Fundacja InSitu, Stowarzyszenie Komuna Otwock, Stowarzyszenie Artanimacje, Stowarzyszenie Duopolis

Projekt WUW 2009 finansowany jest z dotacji otrzymanej od Miasta Stołecznego Warszawy


Fundacja Bęc Zmiana
-----------------------------
warszawa, mokotowska 65
+48 22 827 64 62
www.funbec.eu

22.09, wtorek, godz.18.00 Miejsce: Fundacja Bęc Zmiana, ul. Mokotowska 65, Warszawa PROWADZENIE: Michał Herer

przysłano: 21 września 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca