Wywrota

Jaskiniowiec w teatrze

 

JASKINIOWIEC
Rob Becker

reżyseria DAINIUS KAZLAUSKAS

scenografia INDRĖ PAČĖSAITĖ

muzyka IGNAS JUZOKAS występuje ŁUKASZ LEWANDOWSKI

Produkcja IDIO TEATR

 

Jaskiniowiec - to przewrotna i błyskotliwa próba uchwycenia różnic między kobietami i mężczyznami. Humorystyczne spostrzeżenia o naturze relacji damsko-męskich są silnie zakorzenione w zbiorowym doświadczeniu. Aktor wcielając się w postać typowego faceta w rozbrajająco szczerym i dynamicznym monologu, stara się rzeczowo wyjaśnić przyczynę odwiecznych nieporozumień towarzyszących partnerstwu. W sztuce możemy odnaleźć  cząstki własnych związków i z pogodnym dystansem spojrzeć na ostatnią domową awanturę o nie wyniesione śmieci. Dlaczego mężczyzna nigdy nie przyzna się, że zgubił drogę? A dlaczego omawianie wyników meczu z kolegami wywołuje większe emocje niż polowanie na kolejny nowy żakiet z żoną? Dowcipne, ale bardzo wiarygodne odpowiedzi na  pytania - co powoduje kobietami i mężczyznami oraz co ich charakteryzuje - znajdują się właśnie w tej komedii.

 

Czas trwania 2 godziny (przerwa 15min.)

 

Łukasz Lewandowski

 

Urodzony w 1974 roku w Gdańsku aktor teatralny, telewizyjny i radiowy. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej debiutował na scenie rolą satyra pierwszego w sztuce „Noc Listopadowa” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Za rolę w przedstawieniu dyplomowym „Człowiek, to coś więcej niż żarcie” w reżyserii Mariusza Benoit w 1998 roku, otrzymał wyróżnienie Jury na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku debiutował rolą telewizyjną w adaptacji powieści Edmunda Niziurskiego „Sposób na Alcybiadesa”.W kolejnych latach zagrał w filmie Waldemara Szarka "Spona", w spektaklach Teatru Telewizji: "Dziady", "Casanova", "Leśne licho", "Ukryty śmiech", oraz w przedstawieniach w Teatrze Narodowym: "Król Lear" i "Traktat o marionetkach". Popularność przyniosła mu rola organisty w serialu TVP1 „Ojciec Mateusz”. Bardzo często współpracuje z radiem, jego głos jest również obecny w polskiej wersji wielu filmów m.in. w Harrym Poterze.

 

Dainius KAZLAUSKAS

 

Urodzony w 1971 roku w Wilnie, aktor i reżyser, obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości teatralnych swojego pokolenia na Litwie. Na scenie wystąpił  w ponad dwudziestu przedstawieniach pracując z najwybitniejszymi reżyserami, takimi jak Gintaras Varnas, Jonas Vaitkus czy Oskaras Kursunovas. Zagrał również w kilkudziesięciu filmach produkcji litewskiej, europejskiej i amerykańskiej. Za sukces, jakim widownia i krytycy obwołali Jaskiniowca w 2005 roku, jeszcze tego samego roku został uhonorowany Złotym Krzyżem Sceny – odznaczeniem dla najlepszego aktora. Następnie, już wyłącznie jako reżyser, podjął się kolejnych wystawień sztuki na Litwie, angażując do roli Jaskiniowca innych aktorów. Ostatnim przedsięwzięciem reżyserskim i aktorskim Kazlauskasa jest sztuka Duety, której europejska premiera odbyła się w maju 2009 roku w Wilnie.

od: 14 listopada 2009, 19:00
do: 15 listopada 2009, 19:00 Jaskiniowiec- premiera 14 listopada, godzina 19.00 Kolejny spektakl- 15 listopada, godzina 19.00 Teatr Praga, ul. Otwocka 14 Cena biletów: 10/20zł

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 pazdziernika 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca