Wywrota

Swoją drogą - Nowe strategie dla kultury

 

Swoją drogą 
Nowe strategie dla kultury
Warszawa 
11-13 grudnia 2009

 

Komitet na Rzecz Radykalnych Zmian w Kulturze oraz Wolny Uniwersytet Warszawy - nomadyczny ośrodek interdyscyplinarnych studiów, krytycznej refleksji, niezależnego myślenia o sztuce i społeczeństwie - zapraszają do udziału w trzydniowym spotkaniu i dyskusji wokół kwestii związanych z możliwymi przekształceniami kultury.

Obrady toczyć się będą wokół takich kwestii jak samozarządzanie, współpraca z samorządami, manifesty, edukacja kulturalna, język debaty o kulturze, prawa autorskie i nowe formy własności intelektualnej, instytucje sztuki, eksperyment w działaniu, scena artystyczna i gwarantowany dochód minimalny.

Dyskusję inicjować będą aktywiści, teoretycy i artyści z Polski oraz goście z zagranicy, dzięki którym będzie można skonfrontować nasze doświadczenie i diagnozy z tym, co dzieje się w innych krajach: NETZ NETZ (Wiedeń), DAVE BEECH (Londyn), ADRIENNE GOEHLER (Berlin), OPEN MUSIC ARCHIVE (LONDYN), JANEK SOWA, ALINA GAŁĄZKA, ALDONA MACHNOWSKA-GÓRA, ROMEK KURKIEWICZ, Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej, ALEK TARKOWSKI (Creative Commons), GRZEGORZ JANKOWICZ, LIDKA MAKOWSKA, ROMEK DZIADKIEWICZ, KUBA SZREDER.

Miejsce obrad: Biblioteka Uniwersytecka, Dobra 56/66

Obrady zjazdu są otwarte - zapraszamy wszystkich, którzy widzą potrzebę zmiany w organizacji kultury i uważają, że kultura jak inne dziedziny życia, powinna być bardziej demokratyczna, egalitarna i otwarta.

PROSIMY O ZAPISY NA ADRES MAILOWY
szymon[małpa]funbec.eu

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE:
11.12. (piątek), godz. 21.00, Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, Nowy Świat 63
Romana Dziadkiewicza eksperyment muzyczno – artystyczno – klubowy 
Copyleftowy set didżejski czyli Open Music Archive (Londyn) w akcji
+ Maciek Sienkiewicz

Organizator: Wolny Uniwersytet Warszawy / www.wuw2009.pl 
Projekt realizowany przez Fundację Bęc Zmiana dzięki dotacji uzyskanej od m.st. Warszawa LOGO

Partnerzy: Teatr Dramatyczny, Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, Creative Commons Polska, Stowarzyszenie Kultura Miejska, Spółdzielnia Goldex Poldex, korporacja ha!art.
Zjazd jest zainicjowany przez grupę sygnatariuszy Manifestu Komitetu na Rzecz Radykalnych Zmian w Kulturze www.rewolucjakulturalna.pl


od: 11 grudnia 2009
do: 13 grudnia 2009 Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 grudnia 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca