Zmieniające się oblicza Bukaresztu

Rumuński Instytut Kultury i Dom Spotkań z Historią zapraszają na spotkanie Architektura Bukaresztu – zmieniające się oblicza miasta - 22 stycznia 2010, piątek, godz. 18.00 wokół wystawy Zdjęcia osobiste i zakazane. Życie codzienne w Rumunii w czasach Nicolae Ceauşescu w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20).

 

Mały Stambuł, Nowe Bizancjum, Paryż Wschodu, bałkańskie Chicago, a wreszcie faraoniczna stolica imperium Słońca Karpat – oto oblicza miasta doświadczonego przez historię, umiejscowionego na styku kultur krzyżujących się w tej części Europy. Wieczór poprowadzi Łukasz Galusek, architekt, znawca Rumunii, autor artykułów i przewodników po krajach środkowoeuropejskich, który opowie o architekturze miasta i pokaże wybór zdjęć z Bukaresztu. W spotkaniu weźmie również udział fotograf Czesław Pietraszko i zaprezentuje swoje zdjęcia i wspomnienia związane ze stolicą Rumunii.

 

Na wystawie Zdjęcia osobiste i zakazane. Życie codzienne w Rumunii w czasach Nicolae Ceauşescu (do 31 stycznia 2010) prezentujemy kilkadziesiąt zdjęć wykonanych w latach 70. i 80. przez Andreia Pandele, architekta i fotografa z Bukaresztu. Za fotografowanie "zakazanych tematów" w komunistycznej Rumunii groziło wieloletnie więzienie. Pandele wiele lat ukrywał negatywy, po raz pierwszy pokazał swoje zdjęcia po 1989 r. Wiele ze zdjęć pokazywanych na wystawie w DSH autor wykonał w Bukareszcie.

 

Na spotkanie i wystawę - WSTĘP WOLNY.

Serdecznie zapraszamy.


22 stycznia 2010, 18:00 Rumuński Instytut Kultury ul. Krakowskie Przedmieście 47/51, 00-071 Warszawa tel./fax: + 48 22 828 12 78

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 stycznia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło