Wywrota

Festiwal literatury we Wrocławiu już wkrótce!

Już 2. grudnia 2010 r. ruszają 19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek – wielkie święto wydawców, autorów i moli książkowych, ale też niezwykle atrakcyjna feta kulturalna. Tegorocznej edycji towarzyszyć będą bowiem liczne wystawy, spotkania z finalistami Angelusa, koncerty oraz bajkowa uczta dla najmłodszych.

W dniach 2-5 grudnia Wrocław zamieni się w stolicę literatury. W zabytkowych wnętrzach jedynego w Polsce Muzeum Architektury ze swoimi książkami rozgoszczą się wydawcy z całego kraju oraz, jak w roku poprzednim, z Ukrainy. Prócz spotkań z literaturą targom towarzyszyć będą niezwykle ciekawe wystawy, a świetne książki będzie można kupić taniej niż w księgarni.

 

Planowanych jest szereg spotkań autorskich i wieczorów literackich. Wydawnictwo Karta zaprosi na NIEGASNĄCE. Portrety kobiece, a wydawnictwo BOSZ na Art Color Ballet - wystawę fotografii pochodzących z premierowego albumu pod tym samym tytułem, prezentującego oryginalnie malowane, półnagie ciała tancerzy krakowskiej grupy baletowej. W BWA Awangarda wydawnictwo Format zorganizuje Chopin na toy piano - wystawę miniaturowych pianin, klawesynów i szpinetów, wśród których podziwiać można i te, które wzięły udział w sesji nagraniowej zjawiskowej płyty Małe Instrumenty grają Chopina. Natomiast przestrzeń CK Agora zaprosi na wernisaż instalacji fotografii Jacka Kołodziejskiego – jego projekt Niewygodnie opiera się na sugestii, że ludzkie zmysły są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany, odchylenia od „normy”, a sposób odbioru własnego ciała, chociaż stanowi nieodłączny element naszej identyfikacji płciowej, jest jedynie konstruktem kulturowym.

Swoje literackie święto będą mieć również najmłodsi. Portal CzasDzieci.pl przygotował szereg atrakcji, m.in. warsztaty czytelniczo-plastyczne, czekoladową edukację, wesołe igraszki z Krainą Wyobraźni, zabawy z "króliczynką" Miffy i podróże do krainy jaskiniowców.

 

Tradycyjnie, pierwszego dnia targów wręczone zostaną nagrody w Konkursie na Najlepszą Książkę Roku Pióro Fredry. Natomiast podczas trwania targów, w salonie Angelusa, planowane są spotkania z finalistami tegorocznej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS: Zbigniewem Kruszyńskim, Wojciechem Albińskim, Antonim Liberą czy Spiró György. Uroczysta gala, podczas której jury na czele z przewodniczącą Natalią Gorbaniewską ogłosi zwycięzcę i wręczy statuetki, odbędzie się 4. grudnia w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

 

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, 2-5 grudnia 2010 r., www.wpdk.pl

 

Lokalizacje:


Muzeum Architektury
ul. Bernardyńska 5
(stoiska wystawców)

Galeria BWA Awangarda
ul. Wita Stwosza 32
(spotkania z autorami)

 

Godziny otwarcia:


2.12.2010 (czwartek) 14.00-18.00
3.12.2010 (piątek) 10.00-20.00
4.12.2010 (sobota) 10.00-18.00
5.12.2010 (niedziela) 10.00-16.00

od: 2 grudnia 2010
do: 5 grudnia 2010 Wrocław

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca