Wywrota

Batory Express

Batory Express to polsko - węgierski projekt kulturalny i objazdowa galeria w Nysce. Z okazji przekazania prezydencji UE oraz dziesięciolecia Centrum Węgierskiego w Krakowie stworzono interdyscyplinarny program kulturalny organizowany aby rozpocząć dyskusję o "Wspomnieniach i przyszłości przyjaźni dwóch narodów".

Objazdowa galeria w polskiej Nysce zawita do pięciu węgierskich (Budapeszt, Pécs, Szeged, Debreczyn, Miskolc, Węgry) oraz dziewięciu polskich miast (Tarnów, Nowy Sącz, Katowice, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków) by zbierać oraz prezentować fotografie i narracje związane z bratnim krajem.

 

Nazwa projektu odnosi się z jednej strony do fundacji Cracovia Express, dzięki której powstało Centrum Węgierskie w Krakowie, z drugiej do istniejącego przez długie lata pociągu Batory, który zapisał się w pamięci jako, obok autostopu, kultowy środek transportu między Węgrami a Polską. Projekt Batory Express, który umożliwiał wymianę międzykulturową szczególnie w latach 60tych i 70tych ma stać się platformą, która pozwoli ponownie odkryć się "bratankom".

 

Na ulicy Mariackiej w Katowicach, Nyska będzie w dniach 22. i 23. maja w godzinach od 11.00 do 20,00.

 

Projekt wspiera Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca