Wywrota

Rafał Milach nagrodzony podczas New York Photo Festival!

Mamy przyjemność poinformować Was, że jeden z jurorów Sekcji ShowOFF, Rafał Milach, został nagrodzony podczas New York Photo Festival.

 

Mamy przyjemność poinformować Was, że jeden z jurorów Sekcji ShowOFF, Rafał Milach, został nagrodzony podczas New York Photo Festival.
 

Fotograf, członek składu kuratorskiego tegorocznego ShowOFF (podopieczni Bartłomiej Lurka i duet Tomasz Liboska i Michał Jędrzejowski) dostał szereg nagród na New York Photo Festival, w tym najważniejsze: Jury's Choice Grand Prize za In the car with R. Oprócz tego projekt dostał Honorable Mention w kategorii Book Project za In the car with M. Milach jest też laureatem I nagrody w kategorii Advertising za kampanię odzieżową dla House.

 

Ogłoszenie wyników:

http://www.newyorkphotofestival.com/site/?page_id=16991

 

 

Sam fotograf tak mówi o nagrodzonym projekcie: In the car with R to esej, który powstał we współpracy z pisarzem Huldarem Breidfjordem, jest częścią projektu i książki IS(not) kolektywu Sputnik Photos. Bardzo się cieszę ze projekt został wyróżniony właśnie w kontekście książki. To piękny obiekt i doskonała praca fotografów, pisarzy kuratora Andrzeja Kramarza i dizajnerki Ani Nałęckiej.

 

 

Rafał Milach, rocznik ’78.

  

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie (Czechy). Aktualnie pracuje w Warszawie jako wolny strzelec. Jego zdjęcia ukazywały się w: „Time”, „Newsweeku”, „GQ”, „Le Monde 2”, „Courrier International”, „D de Repubblica”. 

 

Jego najszerzej znane prace – Disappearing CircusBlack Sea of Concrete i 7 Rooms prezentowane były na festiwalach Photoespana, Look3, Fotografia oraz w Museum for Contemporary Art MoCA Shanghai. Stanowią one część stałej ekspozycji w Kiyosato Museum of Photographic Arts w Japonii.

 

W 2002 wydany został debiutancki album Rafała Milacha, noszący tytuł Szare (The Grey). W 2007 roku prace fotografa zakwalifikowano do Joop Swart Masterclass w ramach World Press Photo, a za swój projekt otrzymał nagrody: World Press Photo, Pictures of the Year International i Photography Book Now. 

 

Obecnie prowadzi zajęcia z fotografii dokumentalnej w Akademii Fotografii w Warszawie. Jest również współzałożycielem fotograficznej grupy artystycznej Sputnik Photos.

 

www.rafalmilach.com

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca