Wywrota

TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice

Podczas polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej dziewięć polskich miast będzie realizowało specjalny program kulturalny. Wśród wydarzeń poświęconych polskiej prezydencji znalazł się projekt katowickiej galerii Rondo Sztuki, współorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Audiowizualny, Miasto Katowice i Akademię Sztuk Pięknych. Partnerem Projektu jest ESK 2016 Katowice – Biuro Koordynujące Działania Starań Katowic o Tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 

TAKK! – Prezydencja 2011 to tymczasowy, interdyscyplinarny i interaktywny klub kulturalny, który przez pięć letnich tygodni (od 29 lipca do 2 września) stanie się platformą spotkania dla sztuki, designu, fotografii, muzyki, literatury i architektury. Program projektu w katowickim Rondzie Sztuki został podzielony na dwa bloki: działania i prezentacje. Działania to cykl warsztatów/ interakcji, wykorzystujących różne dziedziny sztuki i pobudzających odbiorców kultury do działania. Prezentacje skupiać się będą na ukazywaniu różnorodności współczesnej kultury i wpływu jaki wywiera na nasze życie. 

Akcje i warsztaty w ramach projektu TAKK! – Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice przeprowadzą designerzy: Matylda Sałajewska (skin-kace.pl/ haja.com.pl) i Jan Körbes (refunc.nl), USIN-e (usin-e.fr) + Wzorro Design (wzorro.com/ haja.com.pl), Patrycja Walter, Justyna Kucharczyk, Kamil Kunisz i Kasia Pełka, artyści: Cecylia Malik, Małgorzata Markiewicz, Michał Smandek, Paweł Szeibel, Magdalena Starska, Natalia Bażowska, Julita Wójcik, Ronnie Deelen (ronnieism.com), KOKOŁO – grupa młodych śląskich artystów z katowickiej ASP, architekci: Justyna Gorgoń, Bartłomiej Nawrocki i Wojciech Czapnik oraz twórcy komiksowi: Michał Śledź Śledziński i Jacek Frąś. W ramach projektu odbędzie się także wystawa fotografii studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Uniwersytetu Tomasza Baty w Zlinie. Wśród imprez towarzyszących znajdzie się m.in. ogólnopolski event modowy (27-28.08).

Koncerty w ramach Prezydencji: Crystal Fighters i Rubber Dots – wydarzenie informujące o projekcie (21.05), Joan As Police Woman i Paula i Karol – inauguracja (29.07), Munch Munch i Baaba + Newest Zealand (30.07), Thelma & Clyde i Soniamiki (13.08), finał warsztatów Dziwny Generator Dźwięków (20.08), Hundred In The Hands i Rebeka (20.08), gwiazda zagraniczna (do potwierdzenia) i Loco Star – koncert zamykający (2.09).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca