Wywrota

Weź udział w programie „Wolontariusz kultury”

Program „Wolontariusz Kultury” jest kontynuacją programu „Wolontariusz Europejskiej Stolicy Kultury – Lublin 2016”, który powstał z potrzeby stworzenia sieci wolontariuszy współpracujących na stałe z lubelskimi instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i artystami oraz stworzenia zintegrowanego środowiska osób działających wolontaryjnie na rzecz rozwoju Lublina i regionu lubelskiego w kontekście starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Głównym celem aktualnej edycji programu jest rozbudowa zaplecza wolontariackiego oraz podniesienie poziomu wiedzy o wolontariacie i jej znaczeniu w kontekście budowania aktywnego społeczeństwa obywatelskiego i strategii kultury Miasta Lublin na lata 2012 - 2020.

Program wspomaga sprawną realizację wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i społecznych, podnosi jakość obsługi sektora kultury w mieście i regionie, pomaga w poszukiwaniu, tworzeniu i wprowadzaniu nowych rozwiązań w działalności kulturalnej, stwarza warunki do nauki, rozwoju i pracy dla wolontariuszy chcących przyczynić się do rozwoju miasta i zachęcenia mieszkańców Lublina do aktywnego udziału w życiu kulturalnym miasta.

W ramach Programu realizowane są spotkania i szkolenia w dwóch modułach: szkoleniowym i praktycznym. 


Rekrutacja:
 
Rekrutacja do projektu odbywać się będzie do 1 – 31 lipca 2011. Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszenia i wysłania go na adres: wolontariat@warsztatykultury.pl , a następnie dostarczenie osobiście lub przesłanie pocztą wydrukowanego i podpisanego formularza i pozostałych załączników (zgoda na przetwarzanie danych osobowych i deklaracja uczestnictwa w projekcie) na adres: Warsztaty Kultury, ul. Ks. J. Popiełuszki 5, 20 – 052 Lublin, z dopiskiem: Wolontariusz Kultury. 
Umowy zostaną podpisane tylko z osobami zakwalifikowanymi do programu.


Uczestnicy:

Uczestnikiem programu może być każda osoba w wieku od 15 – 65 roku życia, która ma chęć rozwijać się i poznawać tajniki pracy w kulturze i aktywnie udzielać się w życiu kulturalnym miasta.
 


Szczegółowe informacje oraz dokumenty aplikacyjne w wersji do pobrania znajdują się na www.warsztatykultury.pl 
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 stycznia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca