Wywrota

Trzeci „Spacer po modernie"


Katowicka architektura okresu międzywojennego staje się coraz bardziej popularna. Przybywa ludzi, którzy zachwycają się jej szlachetną prostotą, subtelnym zdobnictwem oraz wysmakowanymi detalami. Specjalnie z myślą o miłośnikach katowickiej moderny Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Działań Nietypowych „Szatnia" organizują kolejny spacer. 

Tym razem organizatorzy proponują mniej uczęszczaną trasę, ale pełną różnorodnych form i detali, która zostanie wzbogacona o jeden obiekt sprzed I wojny światowej. Przechadzka rozpocznie się pod tzw. Domem Służewca, następnie jej trasa będzie wiodła ulicami Księcia Józefa Poniatowskiego, Jana Kilińskiego, Bartosza Głowackiego, Barbary, Strzelecką oraz Raciborską, gdzie uczestnicy będą mogli podziwiać m.in. wille zaprojektowane przez Tadeusza Michejdę, kolonię robotniczą autorstwa Bruna Tauta oraz różnorakie budynki użyteczności publicznej. Jak co roku oprowadzać będą Anna Syska i Tomasz Kiełkowski.

Organizatorzy mają nadzieję, że „Spacer po modernie" przyczyni się do popularyzacji wiedzy na temat katowickiej architektury okresu międzywojennego i wzrostu świadomości dziedzictwa kulturowego miasta. 


Trzeci "Spacer po modernie" 
17 września 2011, Dom Służewca, ul. Tadeusza Kościuszki (tuż przy autostradzie), Katowice
Godziny startu grup: 10.00, 14.00 

Wstęp bezpłatny 
www.spacerpomodernie.pl
www.scdk.pl 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca