Wywrota

7. Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur

Mistrz afrobeatu Femi Kuti oraz Urszula Dudziak zainaugurują w najbliższą niedzielę  7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Kontynuacją tego energetycznego koncertu pełnego gorących rytmów z Afryki będzie wieczór DJ-ski w klubie festiwalowym w Bratniej Szatni w Teatrze Studio.


Tuż po zakończeniu koncertu w Sali Kongresowej (ok. godziny 21) Bratnia Szatnia otworzy swoje drzwi dla wszystkich spragnionych muzyki świata i tak już będzie do zakończenia Festiwalu, czyli 1 października.

 

Gospodarzami niedzielnego wieczoru będą Dj-e związani z inicjatywą „Uratujmy Afrobeat w  Warszawie”. Chcą oni wprowadzić do polskich klubów więcej afrobeatowych rytmów, począwszy od klasycznych afrobeatowych brzmień lat 70tych, afrykańskiego funku i disco, etiopskiego jazzu, angolańskiego merengue, ghanijskigo highlife'u, kongijskiego soukousu, aż po nową muzykę z nocnych klubów od Luandy po Dodome.

 

Zagrają afrotropikalny weteran z Krakowa – Funklore DeeJay, znany z fal jadiojazz.fm – WtymSęk oraz winylowy archeolog z kolektywu 6T's club – Skromny Pan Myszon i gościnnie Ania Iwanek (zespół Rubber Dots).

Inauguracja klubu festiwalowego rozpocznie tygodniowy cykl nocnych jam sessions, na które organizatorzy zapraszają wszystkich muzyków i gości Festiwalu codziennie po koncertach w namiocie festiwalowym (około godz. 22). W ciągu dnia w klubie festiwalowym w Bratniej Szatni serwowane będą wielokulturowe dania ze specjalnie przygotowanego na Festiwal menu oraz będzie można delektować się muzyką świata z dotychczasowych edycji Festiwalu. Dodatkowo w czasie inauguracji klubu festiwestiwalowego oraz każdego następnego dnia będzie można zdobyć płyty festiwalowe, zawierające utwory artystów występujących podczas tegorocznej edycji.

 

World Music ponownie zagości na tydzień w Warszawie!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca