Wywrota

Ole! Ole! Wywrota mistrzem jest!

Relacja z uroczystości wręczenia nagród w konkursie Papierowy Ekran 2011.

 

W sobotni poranek (5 listopada) wywrotowa tajna delegacja wyruszyła z Katowic w podróż, której celem była jeszcze bardziej tajemnicza misja pod kryptonimem „K”. Wiele przeciwności losu pragnęło uniemożliwić spełnienie wyznaczonego zadania, przesuwając godzinę odjazdu pociągu, kradnąc przystanek tramwajowy (niechaj żyją w zdrowiu panie kioskarki, które wszystko mają na oku i potrafią podpowiedzieć, dokąd się udać) czy podcinając linię telefoniczną tak, aby wszystkie połączenia nie przekraczały jednego aparatu. W końcu jednak delegacja przedostała się przez bramki prowadzące do krakowskich Targów Książki, gdzie została porwana przez tłum wprost w objęcia 500 wystawców. Na szczęście był to na tyle sympatyczny tłum, że wypuścił z uścisku w okolicach sali seminaryjnej nr 2. Program potwierdził, że to odpowiednie miejsce i czas: Papierowy Ekran 2011 – prezentacja najlepszych stron internetowych poświęconych książce i wręczenie nagród dla laureatów.

 

Po przywitaniu zebranych przez organizatorów i przedstawieniu stron biorących udział w konkursie, o głos został poproszony Piotr Stankiewicz, redaktor naczelny elektronicznego magazynu o książkach – „Literadar”. Jego diagnoza obecnego stanu interesującej nas części rynku jest prosta i zarazem bardzo trafna: mamy do czynienia z nadprodukcją książek. Dlatego potrzebujemy kogoś, kto dokona odsiewu, a skoro życie literackie jest spychane do Internetu, serwisy tematyczne itp. przejmują rolę czasopism, to właśnie w tym obszarze tego „kogoś” należy szukać. To ważne zadanie, wręcz misja, a ważności dodaje fakt, że wbrew temu, co mówią wyniki badań Biblioteki Narodowej, wciąż jest dla kogo tę misję prowadzić.

 

Pokrzepieni słuchacze odetchnęli na moment z ulgą. Tylko na moment, bo nadeszła pora ogłoszenia wyników. Napięcie rosło. Rzutnik wyświetlił wyróżnione zakątki internetowe:

 

 

LekturyReportera.pl – Wyróżnienie
za rzeczową prezentację literatury faktu

PolskaIlustracjaDlaDzieci.pl – Wyróżnienie
za podkreślanie wizualnego piękna książek

 

 

 

Następnie przedstawione zostały wyniki głosowania internuatów. Trzeba przyznać, że zwycięzca rozłożył konkurencję na łopatki (ponad tysiąc głosów!) i to niewątpliwie zasłużenie. Nagrodą Czytelników został uhonorowany Portal LubimyCzytać.pl, reprezentowany przez Izabelę Sadowską. Według znalezionych informacji jest to: „serwis pełen wiadomości o świecie literatury. Znajdziesz tu tysiące recenzji książek i niepowtarzalną społeczność, która inspiruje do dyskusji. Stwórz własną internetową biblioteczkę, poznaj osoby o podobnych czytelniczych gustach, zadaj pytanie ulubionemu autorowi. Dołącz i twórz unikalny serwis społecznościowy dla miłośników książek”.

 

Po oklaskach i chwili dla fotoreporterów, nie pozostało już nic innego, jak ogłoszenie faworyta Kapituły, którym okazał się serwis najstarszy (trzynastoletni!) wśród kandydatów i do tego oferujący czytelnikom szeroki horyzont możliwości kontaktu z kulturą.

 

 


 Nagroda Główna
za wielość propozycji odkrywania kultury

dla Portalu Wywrota.pl

 

 

Tytuł Papierowego Ekranu 2011, to dla nas niesamowicie ważna nagroda, która doprawdy trafiła w Wywrotowe ręce w odpowiednim momencie, bo w czasie zmagań z wieloma problemami. Docenienie naszej pracy i starań jest sygnałem, że nadal nas potrzebujecie, a trud wkładany w tworzenie Wywroty jest w stanie przerodzić się w coś istotnego dla odbiorcy. Zatem nie przestaniemy dla Was dzielnie walczyć.

 

Jako głos narratora tej relacji chciałabym w tym miejscu podziękować w pierwszej kolejności Arkadiuszowi Janickiemu, za to, że wciąż pozwala nam „bawić się” na Portalu, oraz Pawłowi Kaczorowskiemu (redaktor prowadzący Wywrotę w okresie 1.06 2010 - 1.06.2011), który „rozbujał ten wózek”, wdrażając w wywrotowe życie wiele projektów, wlewając jednocześnie w cały zespół niesamowite ilości energii i nadziei. Dziękuję piszącym, nie tylko stałym współpracownikom, ale i tym, którzy z czystej chęci podsyłają do nas teksty. Niech Wam się lekko pisze! Jest jeszcze jedno grono zasługujące na oklaski – często o nim zapominamy, a jest bardzo istotne. Podziękowania kieruję w stronę wydawnictw, wytwórni, teatrów, kin i wszystkich innych placówek kulturalnych, które z nami współpracują, wysyłając egzemplarze recenzenckie, konkursowe, umożliwiając uczestnictwo w imprezach.

 

Na koniec, choć tak naprawdę te słowa powinny się znaleźć na początku, dziękuję Użytkownikom oraz Czytelnikom – jak powiedziałam, odbierając nagrodę: Wywrota to przede wszystkim ludzie, bez Was nie byłoby niczego.

 

Zmęczona, ale i szczęśliwa delegacja dotarła do Katowic późnym wieczorem. O ile o poranku los miał nieco kpiący nastrój, o tyle w przeciągu dnia zmienił się on diametralnie – Katowice powitały delegację wystrzałami fajerwerków. Oczywiście, nie była to szalona noc z 31 grudnia na 1 stycznia, ale niewątpliwie rozświetlone niebo stało się zapowiedzią Nowego Roku dla Wywroty.

 

 

 

Justyna Barańska

 

 

 

PS Jak się dowiedziałam, pokaz sztucznych ogni odbył się ze względu na Święto Diwali, które przypadło akurat na 5 listopada. 

 

Justyna D. Barańska

Justyna D. Barańska premium

34 Ruda Śląska
120 artykułów 6 tekstów 7393 komentarze
Przez dwa lata (06/2011–07/2013) pełniła funkcję redaktor prowadzącej, wcześniej opiekunka sekcji poetyckiej i recenzentka literacka ,,Jest we mnie stare żelastwo, chrzęst zbroi, modły pogan, Są krainy, które znamy tylko z niedokładnych snów."…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Radosław Kolago
Radosław Kolago 6 listopada 2011, 12:44
Wywrota lepsza od kota!
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 6 listopada 2011, 12:46
Jak tylko miły pan fotograf wyśle mi zdjęcia, to będzie jeszcze fotorelacja ;)
estel
estel 6 listopada 2011, 12:58
A ja myślę, że obecnie największe podziękowania należą się Autorce powyższej relacji, bo to dzięki niej teraz wywrota nie rozjeżdża się na boki. :)
Radosław Kolago
Radosław Kolago 6 listopada 2011, 13:10
Ja również tak sądzę! Trzy razy: Hip, Hip, Hurra! dla Pani Kierownicy! :)
Figa
Figa 6 listopada 2011, 13:17
aaaaaaa! :))
Dominika Ciechanowicz
Dominika Ciechanowicz 6 listopada 2011, 13:20
Tak, tak: Hajdi na prezydenta!
Grzegorz Cezary Skwarliński
Grzegorz Cezary Skwarliński 6 listopada 2011, 13:48
no nie rozjeżdża się, ale ostatnio znów gubi konta (przydarzyło się mi to niedawno i teraz w mojej galerii nie ma ani jednej pracy)
Figa
Figa 6 listopada 2011, 13:57
Hajdi na Papieża Wywrotkek!
Dominika Ciechanowicz
Dominika Ciechanowicz 6 listopada 2011, 14:04
A Figa na Podsekretarza Do Spraw Czekolady
Figa
Figa 6 listopada 2011, 14:05
chętnie
Jarosław Klebaniuk
Jarosław Klebaniuk 6 listopada 2011, 15:34
Super!
Dżastin
Dżastin 6 listopada 2011, 17:11
Brawo, pani Kierownico!!!
Tomasz Smogór
Tomasz Smogór 6 listopada 2011, 17:12
Brawo!
magda gałkowska 6 listopada 2011, 21:28
gratulacje! :))))
Paweł Kaczorowski
Paweł Kaczorowski 6 listopada 2011, 22:09
Kochani! Pięknie Wam Wszystkim gratuluję!!!

[Po cichu liczyłem na tę nagrodę zgłaszając portal do konkursu...]

Odchodząc nie pożegnałem się, teraz uśmiecham się do Was z odległej galaktyki i myślę sobie, że teraz mi wybaczacie ten nietakt.

Warto było spędzić z Wami rok, warto było Was poznać i odkrywać w Was i sobie, to co najlepsze... Warto żyć pasją. Dzięki Wam mogłem realizować swoją pasję - przeobrażać wizję w rzeczywistość... Z chaosu przechodzić do kosmosu.

Ta nagroda - Papierowy Ekran 2011 - jest rzeczywistym dowodem na spełnienie się tej wizji!

Justyno, Estelko, Marcinie, Dominiko, Dżastin i Wy wszyscy, których mi często brakuje - bardzo, bardzo się cieszę z sukcesu Wywroty.pl.

Wielkiej Wyobraźni Wam życzę! I rozmachu. Bo z Takimi Ludźmi wszystko jest możliwe.

Paweł. Wasz były kierowca.
Michał Domagalski
Michał Domagalski 6 listopada 2011, 22:30
Się stało!
Radosław Kolago
Radosław Kolago 6 listopada 2011, 22:48
Bo reszta przecież tylko zasypuje gruszki w popiele, nie?
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 7 listopada 2011, 12:27
Dzięki ;)

Pawle, no widzisz - w kupie siła i w podwójnych zgłoszeniu również. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja przybić piątkę :)

No, nacieszyliśmy się, to teraz do pracy!
anastazja
anastazja 8 listopada 2011, 14:07
Gratulacje serdeczne:)
Jakint
Jakint 9 listopada 2011, 01:23
Bardzo.
afronautix
afronautix 12 listopada 2011, 09:54
wow
ew
ew 16 listopada 2011, 17:12
super:)
Waldemar Dąbrowski
Waldemar Dąbrowski 21 listopada 2011, 06:38
Gratuluję...!
Konrad Matysiak
Konrad Matysiak 2 grudnia 2011, 16:19
Należało się wam ;)) Gratuluję.
przysłano: 16 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca