Wywrota

Festiwal Kultury Absurdalnej 2011

Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, że nasza ojczyzna pretenduje do miana kraju najbardziej nielogicznych uwarunkowań obejmujących całą czasoprzestrzeń, w której mamy chociażby do czynienia z absurdami urzędniczymi, drogowymi, budowlanymi czy zdrowotnymi. Taki stan rzeczy wpływa bezpośrednio na pejoratywne odczucia i negatywną percepcję samego pojęcia absurdu. Absurd nie musi jednak wzbudzać w nas jedynie negatywnych emocji i niekorzystnych odczuć. Jego właściwe wykorzystanie i nadanie mu konkretnej funkcji prowadzić może do powstania solidnych fundamentów, na gruncie których absurd pojmowany jako twórcze wyrażanie siebie zyskuje swój wewnętrzny sens i logikę, a tym samym prowadzi do rozwoju abstrakcji.


Listopadowa aura już po raz trzeci pozwoli nam udowodnić, iż absurd daje doskonałe warunki inspiracji, jest interesujący, a przy tym zapewnia szerokie pole interpretacyjne.

Festiwal Kultury Absurdalnej to wydarzenie kulturalne o profilu konkursowym, które odbędzie się 22-26 listopada 2011 w Katowicach. W ramach festiwalu planujemy zorganizować: przegląd teatralny, przegląd filmowy, wernisaż prac fotograficznych i plastycznych, przegląd kabaretowy, wieczór poetycki, przegląd muzyczny oraz galę rozdania nagród połączona z obchodami 20-lecia powstania AEGEE Katowice. Wyłonieniem zwycięzców zajmie się profesjonalne, niezależne jury.

Festiwal Absurdalia kierowany jest w stronę wszystkich tych, którzy poprzez swoją działalność artystyczną ukazują szeroko pojęty absurd. Festiwal daje doskonałą możliwość wyjścia z tłumu, zaistnienia i samorealizacji na oczach widowni, promocji siebie, swojej twórczości oraz szanse przełamania monotonnych i mało oryginalnych kanonów. Absurdalia stwarzają idealną perspektywę ekspozycji zarówno twórców indywidualnych, jak i grup, wszystkich niezależnych, niedocenianych, ale i niechcianych artystów, dla których w większości festiwali i przeglądów nie ma przewidzianego miejsca ze względu na nietuzinkowy i niekonwencjonalny, gdyż często wykraczający poza obowiązujące standardy charakter. Poprzez absurd pragniemy ukazać realia życia codziennego, pełne śmiałych pomysłów i nowatorskich zastosowań, a dzięki temu przedstawić sam absurd w dotychczas nieznanym, inspirującym oraz porywającym serca i umysły świetle. Poprzez zdziwienie prowadzące do zdumienia chcemy wywołać w ludziach zachwyt i pozytywne emocje.Program

19 listopada 2011 (sobota)
przegląd tańca towarzyskiego

22 listopada 2011 (wtorek)
konferencja prasowa stanowiąca formę inauguracji i uroczystego otwarcia właściwej części projektu
w godzinach popołudniowych przegląd teatralny

23 listopada 2011 (środa)
oficjalne otwarcie wystawy prac plastycznych i fotografii
przegląd filmowy

24 listopada 2011 (czwartek)
przegląd kabaretowy
slam poetycki

25 listopada 2011 (piątek)
przegląd muzyczny

26 listopada 2011 (sobota)
finał festiwalu
uroczysta gala rozdania nagród podsumowująca projekt połączona z obchodami
dwudziestolecia AEGEE KatowiceKoordynator projektu
Ewa Bieniasz
bieniasz.ewa@gmail.com

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca