Lifestyle

Czy warto kupić rower elektryczny?

Rowery od bardzo dawna cieszą się niesłabnącą popularnością. Poprawiają kondycję naszego ciała i stan naszego zdrowia oraz pozwalają aktywnie spędzać czas. Są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wytwarzają spalin, oraz dla naszego portfela, ponieważ koszt utrzymania roweru nie jest tak drogi, jak samochodu.

Zalety e-rowerów

 

Rower elektryczny jest doskonałą alternatywą dla samochodów. Jest zasilany energią elektryczną i ładowany w taki sam sposób, jak telefon lub tablet - jedną końcówkę ładowarki podpina się do pojazdu, a drugą - do gniazdka. Ładowanie trwa kilka godzin. W zależności od pojemności baterii, jedno ładowanie baterii pozwala przejechać nawet 100 kilometrów! Co więcej, rower elektryczny można naładować w dowolnym miejscu z dostępem do prądu - w szkole, na uczelni, w pracy, w domu, w galerii handlowej, itd.

 

 

Dzięki temu, że e-rowery są zasilane prądem, są bardzo ekologiczne. Dodatkowo, nie wytwarzają spalin i nie emitują CO2 ani innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Przekłada się to na pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Ślad węglowy takich rowerów jest właściwie taki sam, jak rowerów tradycyjnych. 

Rower elektryczny pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Poruszając się rowerem, nie musimy stać w korkach ani czekać na autobus lub tramwaj. Niepotrzebne są także: tankowanie, wizyty u mechanika czy wykupienie ubezpieczenia. Mimo tego, że rower elektryczny sam w sobie jest dosyć drogi i wymaga serwisowania przed sezonem, to koszty jego użytkowania nie są zbyt wysokie.

Energooszczędny rower elektryczny

 

Rower elektryczny jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Wyposażony w elektryczny system wspomagania, wspiera rowerzystę, ułatwiając mu jazdę pod górę lub po trudniejszych terenach. Nie oznacza to, że rower “sam jedzie”, tylko że odciąża użytkownika w konkretnych momentach i pomaga nabrać prędkości przy użyciu mniejszej siły. System elektryków uzupełnia się z pracą mięśni rowerzysty, dzięki czemu osoby starsze, po kontuzjach i o słabszej kondycji fizycznej mogą śmiało z niego korzystać, bez przemęczania się i nadwyrężania. 

 

Dodatkowym atutem jest to, że rower elektryczny pracuje dużo ciszej niż pojazdy spalinowe, a to wpływa pozytywnie na jakość życia w mieście.

 

To samo tyczy się hulajnóg elektrycznych - ekologiczne, wygodne w użytkowaniu, mogą być bardzo dobrą alternatywą dla pojazdów spalinowych!

 

Sklep z hulajnogami elektrycznymi Electofun oferuje szeroki wybór pojazdów: rowery elektryczne, hulajnogi dla dorosłych i skutery elektryczne. Są to pojazdy wysokiej jakości i dostępne w atrakcyjnych cenach!

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7940 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


przysłano: 15 czerwca 2024 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca