Lifestyle

„SuperForma” – nowy sportowy projekt prekursorki fitnessu w Polsce!

„Pokonaj swoje ograniczenia!” – namawia Mariola Bojarska-Ferenc, prekursorka fitnessu i popularyzatorka zdrowego stylu życia. Teraz przygotowała grę planszową „SuperForma”, która nie tylko zintegruje rodzinę czy grono znajomych, ale poprawi też kondycję – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Gra w polsko-angielskiej wersji językowej ukazała się 13 kwietnia nakładem Edipresse Książki.

 

Mariola Bojarska-Ferenc od wielu lat zaszczepia w Polakach chęć bycia fit. Teraz proponuje zupełnie nowy sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, zabawę z bliskimi i trening równocześnie – grę planszową „SuperForma”.

 

Celem rozgrywki jest jak najszybsze pokonanie pionkiem trasy od startu do mety. Na planszy znajdują się też oznaczone pola – jeśli uczestnik na nich stanie, musi pobrać jedną z 50 kart. 40 kart zawiera ćwiczenia, zilustrowane zdjęciami, na których Mariola Bojarska-Ferenc prezentuje, jak je poprawnie wykonać. Natomiast 10 kart stanowi tzw. „koła ratunkowe”, uprawniające do zrezygnowania z zadania w razie kłopotów. Po wylosowaniu karty z ćwiczeniami, gracz ma za zadanie je wykonać, podczas gdy pozostali uczestnicy sprawdzają, czy zostało ono wykonane poprawnie. Jeśli tak, ćwiczący przesuwa swój pionek do przodu, a jeśli nie – musi się cofnąć. Na uczestników czekają zadania o różnych stopniach trudności: łatwym, średnim, trudnym i bardzo trudnym. Są to ćwiczenia uruchamiające całe ciało, bez względu na wiek czy płeć, m.in. na mięśnie brzucha i grzbietu, wzmacniające nogi, kształtujące pośladki czy ręce, a także rozciągające.

 

Mariola Bojarska-Ferenc przekonuje, że regularne granie w „SuperFormę” pozwoli zrzucić nadprogramowe kilogramy, poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie i wyrzeźbić sylwetkę. Zabawa nie tylko zachęca do ćwiczeń, ale wyrabia też nawyk poprawnego ich wykonywania. Gra jest tym bardziej motywująca, że pozwala uczestnikom na bieżąco obserwować swoje postępy i porównywać je z innymi w ramach zdrowej rywalizacji.

 

„SuperForma” nie tylko urozmaici spotkania towarzyskie, poprawi sylwetkę, stan zdrowia i samopoczucie, ale pozwoli też na naukę języka obcego oraz zabawę i integrację w wielokulturowym gronie. Gra planszowa jest bowiem dostępna w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. 

 

O autorce:

Mariola Bojarska-Ferenc –  dziennikarka i trenerka fitness. Autorka ponad 2000 programów telewizyjnych promujących zdrowy styl życia oraz wielu książek i płyt DVD z ćwiczeniami. Uczestniczka ponad 40 kongresów amerykańskich organizacji IDEA i ECA zajmujących się rozwojem zdrowia i fitnessu.

Gra planszowa „SuperForma” należy do kolekcji autorskiej Marioli Bojarskiej-Ferenc, w której znajduje się również gra karciana „SuperForma”. Wkrótce ukaże się również poradnik kulinarny „Życie ma smak”, DVD z treningiem oraz Kalendarz na 2017 rok z ćwiczeniami i przepisami dla każdego, kto chce pokonać swoje ograniczenia.

 

Dane wydawnicze:

Autor: Mariola Bojarska-Ferenc, tytuł: „SuperForma. Gra planszowa”, Edipresse Książki, ISBN 5904730596626, cena: 59,90 zł, oprawa: pudełko tekturowe foliowane, wymiary pudełka: 282x282x62 mm, wymiary planszy: 380 mm x 380 mm, data premiery: 13 kwietnia 2016 r.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca