Lifestyle

Depilacja laserowa z punktu widzenia współczesnego społeczeństwa

Kobiety żyjące w XXI przyzwyczaiły się do pewnego standardu i komfortu funkcjonowania. Choć nie dla wszystkich jest to oczywiste, to trwała gładkość swojego ciała, jest jednym z kluczowych elementów poczucia piękna. Gładkość stanowi niejako wymóg estetyczny. Od kilkudziesięciu lat nie uznaje się już naturalnych włosów na nogach, pod pachami czy też w okolicach bikini. Codzienne golenie się przy użyciu maszynki jest bardzo niewygodne i generuje możliwość wystąpienia licznych podrażnień skóry. Specjaliści opracowali więc o wiele bardziej skuteczną metodą, która pozwala na zażegnanie problemu niechcianego owłosienia raz na zawsze. Mowa tutaj oczywiście o depilacji laserowej. Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, jakie oferuje nam dzisiejsza kosmetologia.

Doskonały sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia

Laser diodowy Vectus w znaczący sposób wyróżnia się na tle rozwiązań konkurencyjnych. Obecnie stanowi on najbardziej optymalną ze wszystkich metod depilacji laserowej. Urządzenie to funkcjonuje w oparciu o najnowocześniejsze technologie, których zadaniem jest sprawienie, aby w maksymalny sposób wywindować poziom bezpieczeństwa pacjenta, a także skuteczności działania samego zabiegu. Kluczowy wydaje się także czas trwania takiej czynności. Vectus jest zatem najszybszym, a zarazem jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia przy pomocy lasera. Co więcej, technika ta stanowi jednoczesną gwarancję zapewnienia najwyższego poczucia komfortu dla osoby decydującej się na zabieg.

 

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Odpowiedź na to pytanie należałoby zacząć od kilku słów wyjaśnienia jeśli chodzi o to, w jaki sposób działa sam zabieg. Otóż całość jest w tym przypadku oparta o przenikanie światła pochodzącego z lasera bezpośrednio do wnętrza mieszków włosowych. To właśnie ten element jest najważniejszy dla całości przedsięwzięcia, ponieważ jest odpowiedzialny za wyeliminowanie około 95% istniejącego owłosienia. Pozostałe 5% to włoski, które zostaną usunięte podczas kolejnych wizyt. Wszystko dlatego, że włosy zawsze znajdują się w różnych fazach wzrostu, co niemal zupełnie uniemożliwia usunięcie każdego z nich podczas jednej wizyty w salonie kosmetycznym. Oznacza to, że konieczne jest przeprowadzenie od 4 do 6 serii zabiegu. Ich liczba jest ściśle uzależniona od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i powinna być dobierana w porozumieniu ze specjalistą z tej dziedziny.

 

Jakie typy depilacji laserowej wyróżniamy?

Opisywany zabieg może zostać przeprowadzony praktycznie na każdej części ciała, którą pokrywają niechciane przez nas włosy. W tej materii możemy wyróżnić różne typu tego działania kosmetycznego, poniżej opisujemy te najbardziej popularne:

  • depilacja laserowa bikini: czyli koniec z podrażnieniami wywołanymi tradycyjną maszynką do golenia i wrastającymi w skórę włoskami, które tworzą liczne stany zapalne. Depilacja okolic bikini jest rekomendowana przede wszystkim dla żeńskiej części społeczeństwa. Zazwyczaj całość owłosienie można usunąć na przestrzeni pięciu, do sześciu zabiegów. Od chwili przeprowadzenia zabiegu nie będzie już potrzeby, aby planować wyjście na basen na dzień wcześniej. Zawsze będziesz w pełnej gotowości,
  • depilacja laserowa pach: to skuteczny sposób na znaczne zwiększenie swojego codziennego komfortu. Pachy to miejsca, które należy depilować dość często, co przy stosowaniu tradycyjnych sposobów jest dość uciążliwe i przede wszystkim mocno podrażniające. Depilacja tego miejsca laserem to bezpieczne rozwiązanie, aby raz na zawsze pozbyć się tego problemu. Dzięki zawsze idealnie gładkim pachom, nic nie będzie w stanie zaskoczyć danej osoby w negatywny sposób. Depilacja laserowa pach to sposób na nieustające uczucie komfortu,
  • depilacja laserowa twarzy: stanowi propozycję dla kobiet, które zmagają się z dyskomfortem odrastającego na górnej wardze wąsika. Laser Vectus to sposób na zażegnanie tego wstydliwego kłopotu raz na zawsze. Po zdecydowaniu się na zabieg będziesz  mogła na zawsze zapomnieć o konieczności codziennego wyrywania odrastającego wąsika. Koniec z podrażnieniami wywołanymi ciągłym korzystaniem z plasterków do depilacji. Depilacja laserem to skuteczny sposób na pozbycie się niepożądanych włosków na twarzy,
  • depilacja laserowa pleców to rozwiązanie zarówno dla panów, jak i pań, który w wyniku złej gospodarki hormonalnej cierpią z powodu zbyt obfitego owłosienia na swoich plecach. Depilacja laserem eliminuje nawet bardzo grube i obfite owłosienie. Jeśli do tej pory ktoś bryka się z kłopotem w postaci zbyt dużej ilości włosów pokrywającej plecy, depilacja laserowa jest adresowana właśnie do niego. Plecy wyglądają bowiem o wiele bardziej atrakcyjnie, gdy są gładkie. Co więcej, dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Gdzie jeszcze można stosować depilację laserową?

Oczywiście miejsca wymienione w powyższym puncie nie stanowią jedynych opcji. Inne części ciała, z jakich możemy pozbyć się niechcianego owłosienia z użyciem lasera diodowego to między innymi:

  • ręce i ramiona,
  • tułów,
  • pośladki,
  • nogi.

Jak wynika z powyższego, depilacja laserowa może być stosowana praktycznie na każdy obszar ciała człowieka, na którym występuje owłosienie. Jeśli zatem masz dość depilowania się w tradycyjnej formie kilka razy w tygodniu, to zabieg ten jest adresowany między innymi właśnie do Ciebie!

Plusy wynikające ze zdecydowania się na zabieg depilacji laserowej

Z zastosowania depilacji laserowej wynika ogromna liczba zalet. Do największych z nich można zaliczyć fakt, że dzięki niej można bardzo szybko, skutecznie, a co najważniejsze trwale wyeliminować ze swojego życia problem niechcianych włosów na określonych częściach ciała. Co więcej, depilacja laserowa w znacznym stopniu ogranicza jakiekolwiek ryzyko możliwości występowania infekcji skóry. Dzięki zabiegowi można pozbyć się również towarzyszącego człowiekowi uczucia braku komfortu, który wynika z odrastających włosów w  określonych obszarach ciała. Specjaliści są zgodni co do tego, że depilacja laserowa jest wysoce skutecznym zabiegiem i polecają ją między innymi tym pacjentom, którzy borykają się z problemem ciągłego występowania zapalenia mieszków włosowych, wrastającego owłosienia, które pojawiają się jako konsekwencje tradycyjnej depilacji. 

Depilacja laserowa zdaniem specjalistów

Kosmetologowie zgadzają się ze sobą co do tego, że depilacja laserowa przeprowadzona laserem medycznym Vectus to skuteczne rozwiązanie wszelkich problemów wynikających z nadmiernego owłosienia zarówno dla kobiet, jak i męskiej części społeczeństwa. Z dostępnych metod, jedynie ta daje niemal natychmiast najoptymalniejszy efekt w postaci usunięcia do 95% istniejących włosów. Zabieg zazwyczaj trwa około kilku minut w przypadku niewielkich obszarów ciała lub kilkanaście minut, jeśli zachodzi konieczność przeprowadzenia go na większej powierzchni.

Załącznik:
Karolina_Glowacka1.png

Skuteczność lasera Vectus tkwi w zastosowaniu tu najnowocześniejszych technologii. Wykorzystać tu można chociażby: technologię fototermolizy selektywnej, czytnik melaniny Skintel oraz Advanced Contact Cooling. Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że jest to obecnie najskuteczniejszy, najbezpieczniejszy i najbardziej komfortowy sposób usuwania owłosieniamówi Karolina Głowacka, kosmetolog Clinica Cosmetologica, placówki która oferuję zabieg depilacji laserowej.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca