Lifestyle

Słuchawki dopasowane do użytkownika

Jesteś miłośnikiem słuchania muzyki zawsze i wszędzie? Oglądasz w nocy filmy i nie chcesz budzić rodziny? A może wkręciłeś się w gry komputerowe i chcesz usprawnić komunikację pomiędzy członkami swojej drużyny? Sprawdź, jakie słuchawki do Ciebie pasują – bez względu na cel, do jakiego ich używasz!

Słuchawki dla nastolatka

Słuchawki dla nastolatka w zasadzie pokrywają się ze słuchawkami dla miłośników kontemplowania ulubionej muzyki bez względu na miejsce i czas. Jeśli nie wychodzisz z domu bez zabrania ze sobą MP3, MP4 lub telefonu załadowanego utworami muzycznymi, są dla Ciebie!

Najlepiej sprawdzają się słuchawki przewodowe dokanałowe. Świetnie wygłuszają dźwięki z zewnątrz i pozwalają odprężyć się podczas zakupów w sklepie czy wracania do domu autobusem. Odcinają słuchającego od otaczającego go zgiełku. Ponieważ są drobne, można skryć je pod kurtką czy bluzą i na pewno o nic nie zahaczą. Tradycyjny przewód sprawia, że nie trzeba ich ładować, a więc można przebywać poza domem przez wiele godzin bez zagrożenia, że słuchanie muzyki zostanie przerwane. Pamiętaj jednak: kontroluj poziom naładowania baterii w odtwarzaczu muzycznym!

Słuchawki dla gamera

Gracz komputerowy czy konsolowy ma zdecydowanie inne wymagania od empetrójkowicza. Tu także istotne jest bardzo dobre tłumienie dźwięków z zewnątrz, ale na tym zbieżności się kończą. Rasowy gamer potrzebuje słuchawek dużych, wygodnych, ergonomicznych i nausznych (wokółusznych). Nie powinien zamawiać ich ze względu na wygląd, wcześniej nie przymierzywszy. To bardzo ważne, bo słuchawki będzie nosił podczas wielogodzinnej rozgrywki – nie mogą go uciskać.

Gamingowe słuchawki z mikrofonem pozwalają na kontaktowane się przyjaciółmi z drużyny i planowanie kolejnych ruchów. Można szybko i łatwo opracować nowy plan pokonania wrogów, a także ostrzegać się nawzajem przed niebezpieczeństwem. Słuchawki muszą mieć wbudowaną własną regulację dźwięku.

Słuchawki na miłośnika nocnych seansów

Oglądanie filmów po ciemku to przyjemność – warunki są niemalże kinowe! Ponieważ jednak filmy są długie, a seriale ciągną się w nieskończoność, nie warto słuchać ich przez słuchawki dokanałowe. Tu można wykorzystać wygodne słuchawki nauszne, tym razem bez mikrofonu. Nie muszą świetnie tłumić dźwięków. Czasem to lepiej, gdy usłyszysz, że ktoś się zbudził idzie.

Słuchawki nauszne muszą być wygodne, ale nie za duże. Wiele osób lubi oglądać filmy w łóżku, na dobry sen, więc ważny jest komfort podczas opierania głowy o poduszkę.

 

Słuchawki dla sportowca

Słuchawek szukają także sportowcy. Lubią zwłaszcza dokanałowe, bo stabilnie leżą w uchu, ale zdecydowanie nie polecamy ich do każdego rodzaju sportu. Jeśli jesteś biegaczem lub rowerzystą i przemieszczasz się po ruchliwych drogach, możesz nie usłyszeć nadjeżdżającego samochodu i przyczynić się do wypadku. Zamiast tego postaw na wygodne słuchawki douszne, które przepuszczają dozę dźwięków z zewnątrz.

Potrzebom sportowców odpowiadają słuchawki bezprzewodowe. Działają przez kilka godzin, co pokrywa czas porządnego treningu. Nie ograniczają ruchów, a także pozwalają na odbieranie i prowadzenie rozmów telefonicznych przez smarowane z nimi smartfony. Jeśli ćwiczysz, rozważ wybranie właśnie słuchawek dokanałowych bezprzewodowych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca