Lifestyle

Najważniejsze informacje o implantach zębów dla pacjentów

Pacjentowi, który bez względu na przyczynę doświadczył utraty zęba, stomatolog najpewniej zaproponuje implant. Implanty stomatologiczne to najnowocześniejsze i zarazem najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku ubytków w uzębieniu.

Jest to niewielka, tytanowa śrubka, która po wszczepieniu w kość szczęki doskonale imituje korzeń zęba. To na niej później dentysta montuje porcelanową lub ceramiczną koronę, która przy odpowiednim doborze odcieniem nie różni się od naszych naturalnych zębów.

Wskazania do wykonania implantu

Implanty zębów (wykonasz je np. tutaj: https://www.titaniumdental.pl/implanty) to obecnie najlepszy sposób na pozbycie się dyskomfortu, jakim są ubytki w uzębieniu lub jego całkowity brak. Odpowiednio przeprowadzona terapia implantologiczna pozwala odzyskać pacjentowi piękny i naturalny uśmiech.

Najczęściej implant zęba zakłada się w przypadku braku pojedynczego zęba, która pacjent mógł stracić poprzez np. niefortunny upadek. Wskazaniem do wszczepienia implantu jest też brak kilku zębów obok siebie lub w różnych miejscach jamy ustnej. Metoda ta może być zastosowana również u osób, które straciły wszystkie zęby, jak i takich, które chcą uniknąć noszenia wyjmowanej na noc protezy.

Przeciwwskazania do wykonana implantu

Oczywiście nie u każdego pacjenta będzie można założyć implant. Bezpośrednim przeciwwskazaniem są zbyt małe rozmiary wyrostka zębodołowego do umieszczenia implantów, brak miejsca pomiędzy zębami sąsiednimi oraz zębami górnymi i dolnymi lub też nieprawidłowa błona śluzowa w miejscu przyszłej implantacji. Ponadto implanty zębowe nie mogą być wszczepione pacjentom z cukrzycą, chorobami psychicznymi, chorobami wyniszczającymi organizm takimi jak nowotwory czy AIDS, jak również u pacjentek w ciąży.

Implant zęba na NFZ?

Implanty zębów są bardzo drogie, a wiele osób, które z różnych przyczyn utraciło naturalne uzębienie zastanawia się, czy refundacja implantów istnieje. Niestety, leczenie protetyczne jest jedynie w niewielkim stopniu finansowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Otrzymamy finansowe wsparcie jedynie na protezę, pod warunkiem, że w jednym łuku zębowym brakuje nam co najmniej pięciu zębów.

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć najlepszy gabinet stomatologiczny w Gdańsku? Titanium Dental to klinika stomatologiczna świadcząca usługi dentystyczne na najwyższym poziomie. Wśród nich widnieje m.in. leczenie kanałowe, protetyka i chirurgia, w tym usuwanie ósemki. Więcej szczegółów znajdziesz pod adresem: https://www.titaniumdental.pl/chirurgia.


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca