Lifestyle

Kiedy stosować tabletki na koncentrację?

Żyjemy w czasach wiecznego pośpiechu, niepewności oraz stresu. Wiele osób skarży się na problemy z procesem zapamiętywania, koncentracją oraz roztargnieniem. Powód jest prosty - stres. Najgorszy jest ten przewlekły, permanentny. To on toczy nasze ciało jak choroba. Nie należy bagatelizować pierwszych objawów, ponieważ mogą one, w relatywnie krótkim czasie, doprowadzić do poważniejszych stanów chorobowych, jak np. nerwice i choroby układu nerwowego. Jeżeli w ostatnim czasie masz zauważalne problemy z koncentracją, pamięcią bądź szybko się denerwujesz, mogą to być pierwsze symptomy przeciążenia umysłu. Należy wybrać się na upragniony urlop oraz wybrać odpowiednie tabletki na koncentrację, np. Mind Up.

Ashwagandha - siła spokoju

Można ją nazywać również żeń - szeniem indyjskim lub witanią ospałą. Jest znana ludzkości od tysięcy lat i dzięki swoim niezwykłym właściwościom, znalazła zastosowanie w medycynie ajurwedyjskiej. Pierwotnie jego działanie było wykorzystywane w walce z artretyzmem, zaburzeniami snu, różnego rodzaju bólach. Badacze zauważyli, podczas przeprowadzanych doświadczeń, że zawarte w tej roślinie witanolidy oraz glikowitanolidy, działają adaptogennie. Co to znaczy? Naturalnie wspierają odporność organizmu (zarówno fizyczną, jak i psychiczną), polepszają pracę mózgu. Z doświadczeń wynika, iż wiele substancji aktywnych, znajdujących się w ashwagandzie, posiada właściwości antydepresyjne. Działanie żeń - szenia indyjskiego jest podobne do imipraminy, dzięki czemu pomaga ludziom w walce z depresją. Poprawia również funkcje poznawcze.

 Tabletki na koncentrację - postaw na arktyczny korzeń

Różeniec górski (Rhodiola rosea) to niezwykła roślina, której właściwości wykorzystywano już w medycynie starożytnych Chin. Te cechy powinny być doceniane przez osoby poddane na działanie długotrwałego stresu. Wyciąg z tej rośliny sprawa, że jest się odpornym na niekorzystne warunki i nadmiar obowiązków. Odczuwalne jest zwiększenie energii, zarówno mentalnej, jak i fizycznej. W XX wieku naukowcy przyjrzeli się dokładniej różeńcowi górskiemu. Badania naukowe potwierdziły pozytywny wpływ tej rośliny na ciało i umysł człowieka. Dodatkowo zauważono, że może okazać się niezwykle pomocna w walce z niektórymi chorobami o podłożu neurodegeneracyjnym, np. alzheimer. Testy laboratoryjne pokazują, że substancje znajdujące się w tym korzeniu, takie jak: rozawina, rozaryna rozyna oraz salidrozyd (wszystkie to pochodne kwasy cynamonowego i tyrozolu), zmniejszają skutki stresu w naszym organizmie. Dodatkowo wyrównują stężenie substancji chemicznych w mózgu odpowiedzialnych za nasz nastrój i samopoczucie.

Podsumowanie

Tabletki na koncentrację powinny zawierać ekstrakty roślinne o udowodnionym, pozytywnym działaniu na nasz układ nerwowy. Muszą zniwelować skutki długotrwałego stresu oraz zapobiegać przed występowaniem kolejnych. Bardzo korzystny skład posiadają suplementy serii Mind Up, zawierają jedynie składniki naturalne o udowodnionym, prozdrowotnym działaniu. Najważniejsze jest to, aby znaleźć czas dla siebie, zmienić otoczenie (nawet krótkotrwale). Po takiej kuracji wracamy do rzeczywistości z nowymi siłami, z innym nastawieniem. Połączenie odpoczynku oraz tabletki na koncentrację powinno dać upragnione rezultaty.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Kinia
Kinia 3 lutego 2020, 14:38
Ja stosuję żeń-szeń indyjski. Działa świetnie i wszechstronnie. Zobaczcie sobie www.wywrota.pl/obyczaje/68084-zen-szen-indyjski-cz…
Daria
Daria 23 kwietnia 2020, 13:17
Ekstrakt z korzenia ashwagandhy to chyba najlepszy składnik rożnych suplementów i na różne potrzeby. Sama roślina wykorzystywana jest w farmakologii od dosyć dawna ale jakby nikt się nią tak wcześniej nie interesował jak w obecnych czasach. Ja stosuję suplement na pamieć i koncentrację właśnie z ashwagandhą, ale również z piperyną. Zobaczcie sobie o czym piszę brainactives.pl/ .
przysłano: 14 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca